BI-LO behaalde in 1998 een omzet van 2,9 miljard en beschikte aan het eind van het jaar over 266 super markten in vier zuidoostelijke staten: 119 in South Carolina, 55 in North Carolina, 44 in Tennessee en 48 in Georgia. BI-LO legde in 1998 de basis voor expansie in een vijfde staat: Alabama. Eind 1998 woonden er in het werkgebied van BI-LO circa 11 miljoen mensen, verdeeld over 4,2 miljoen huishoudens. BI-LO handhaafde zijn reputatie als prijsleider in het werkgebied en breidde het succesvolle loyaliteits programma met de BI-LO Bonuscard, die in 1997 werd geïntroduceerd, verder uit. Aangetrokken door het succes van de bonuscard gingen traditionele concur renten van BI-LO in het offensief om marktaandeel terug te winnen. Ze openden in BI-LO's werkgebied diverse nieuwe winkels. De Ahold-dochter reageerde evenwel direct en doeltreffend. Het management nam diverse maatregelen om de leidende positie van BI-LO in het werkgebied te handhaven: voortzetting van het succesvolle prijsbeleid, introductie van nieuwe winkel concepten, een onderscheidend assortimentsbeleid, vergroting van de maatschappelijke betrokkenheid en versterking van de reputatie op het gebied van kwaliteit, variëteit en service. Het goede resultaat van BI-LO in 1998 onderstreept de juistheid van het gevoerde beleid. De marketingstrategie van BI-LO was in 1998 gericht op versterking van de klantenbinding via de bonuscard. Er zijn ruim vier miljoen kaarten in omloop. Onderzoek wijst uit dat huishoudens via deze kaart 12% of meer besparen op hun wekelijkse bood schappen. Van de totale omzet is 92% afkomstig van bonuscardhouders. In overeenstemming met het strategische plan Vision 2000 heeft BI-LO vorig jaar zijn positie als favoriete supermarkt in zijn werkgebied verder versterkt. De groei van omzet en resultaat kreeg een forse impuls dankzij speciale marketingtechnieken. Ook verbeterde BI-LO kennis en inzicht met betrekking tot het eigen klanten bestand. Onder de naam FOCUS (Friendly, Outstanding, Courteous, Unconditional Service) worden de 25.000 medewerkers ervan doordrongen wat de klanten behoren te krijgen: vriendelijke, uitstekende en onvoorwaardelijke service. In de loop van 1998 is het management gewijzigd. Marshall Collins werd benoemd tot Chairman van BI-LO en tot President en CEO van Ahold USA Support Services in Atlanta. Jon Wilken, voorheen Chief Operating Officer van BI-LO, werd benoemd tot President en CEO. )NLSCAID BI-LO

Jaarverslagen | 1998 | | pagina 22