m A Giant-Carlisle, met het hoofdkantoor in Carlisle (Pennsylvania), beschikte eind vorig jaar over 149 super markten en behaalde in 1998 een omzet van 3,4 miljard, een stijging van 8%. In Pennsylvania heeft de onder neming 70 Giant-supermarkten; in Maryland, Virginia en West Virginia 12 Martin's-winkels en in New Jersey, Long Island en de stad New York 67 Edwards-super- markten. Het werkgebied strekt zich uit van het oostelijk deel van Long Island tot aan de heuvels van West Virginia. In 1998, waarin Giant-Carlisle het 75-jarig bestaan vierde, werd het integratieproces van de Edwards-supermarkten afgerond. In de winkelformule is een nieuw evenwicht gebracht tussen prijs, kwaliteit, service en gemak. Daardoor kwam het accent niet langer alléén op het lage prijspeil te liggen. Deze belangrijke strategische aanpassing leidde tot betere resultaten, meer nadruk op service voor de klant en meer eigen inbreng van medewerkers. Omzet en resultaat stegen, kosten daalden en de tevredenheid van klanten nam toe. In 1998 werden 14 supermarkten geopend of verplaatst en 19 gemoderniseerd. De meeste winkels zijn gebouwd volgens de succesvolle formule 'Concept 2000 Flexistore'. Door flexibele en gestandaardiseerde materialen te gebruiken, worden bij de bouw veel kosten bespaard. Samenhangend met de acquisitie door Ahold van Giant-Landover, die in een nabijgelegen regio actief is, heeft Giant-Carlisle in opdracht van de Amerikaanse mededingingsautoriteiten vier supermarkten verkocht. In het werkgebied van Giant-Carlisle wonen 23 miljoen mensen, verdeeld over ruim acht miljoen huishoudens. Giant-Carlisle slaagde er opnieuw in het aantal klanten uit te breiden, mede dankzij de succesvolle EDLP-formule (Elke Dag Lage Prijzen). Klanten waarderen het grote assortiment versproducten. De service in de winkels is aanzienlijk verbeterd. De klanten worden individueel benaderd en de assortimenten zijn volledig op hun wensen afgestemd. De voorraden in de Giant-supermarkten worden nu nauwkeurig afgestemd op de specifieke samenstelling van de bevolking in een bepaald werkgebied. Omdat de 24.000 medewerkers van Giant-Carlisle even divers zijn als de miljoenen klanten, heeft de onderneming in 1998 een speciale manager benoemd, die de talenten en mogelijkheden van het multicultureel samengestelde medewerkersbestand optimaal gaat ontwikkelen. Terwijl de Giant-supermarkten hun uitstekende pres taties van voorgaande jaren in 1998 weer aanzienlijk wisten te verbeteren, bleven de Edwards-supermarkten nog enigszins achter, ondanks investeringen in top locaties en een actief winkelbeleid. Wel heeft een hoogwaardig aanbod van groenten, fruit en vlees de winkels aantrekkelijker gemaakt. Mede hierdoor kunnen de Edwards-supermarkten de concurrentie in Long Island en New Jersey goed aan. De gang van zaken verbeterde eind 1998 duidelijk en voor 1999 wordt verwacht dat deze zich zal voortzetten. Giant-Carlisle Een populaire supermarkt voor de hele familie; Giant, daar wil je je boodschappen doen.

Jaarverslagen | 1998 | | pagina 21