Stop Shop behaalde in 1998 opnieuw uitstekende resultaten en droeg daarmee aanzienlijk bij aan het bedrijfsresultaat van Ahold USA. De omzet steeg met 13% tot 6,2 miljard. Stop Shop versterkte zijn positie in New England vooral door het Superstore-concept. De onderneming heeft nu 193 winkels, 155 Superstores en 38 supermarkten, in Massachusetts, Connecticut, Rhode Island en New York; zes meer dan in 1997. Lower Hudson Valley in New York. Om de positie verder te versterken, besteedde Stop Shop veel aandacht aan omzetvergroting, kostenbeheersing en -verlaging en optimaal gebruik van kapitaal. Ook is veel geïnvesteerd in de samenwerking met zuster maatschappijen en de uitwisseling van 'best practices'. Zo werd zorgvuldig nagegaan of er sprake was van dubbelfuncties bij de ondersteunende diensten. Omzet en resultaat van Stop Shop groeiden in 1998 substantieel. Ook het marktaandeel nam verder toe, vooral in en om Boston. Meer dan 2,9 miljoen huis houdens deden in 1998 regelmatig boodschappen bij Stop Shop. Vorig jaar werden 12 Superstores geopend en acht gemoderniseerd. De meeste van deze winkels overtroffen de ambitieuze doelstellingen ten aanzien van omzet en aantal klanten. In de nabijheid van 10 grote Superstores openden concurrenten hun winkels, maar Stop Shop kon er zijn positie ruimschoots handhaven. Eind 1998 was een omvangrijk programma van winkel openingen en -verbouwingen in uitvoering. Dat zal onder meer leiden tot een sterkere aanwezigheid in de Stop Shop breidde het assortiment huishoudelijke artikelen en andere non-foodproducten uit. In ant woord op nieuwe consumententrends introduceerde Stop Shop met succes afdelingen waar de klant advies kan krijgen over gezonde voeding. De assortimenten voor persoonlijke verzorging en parfumerie werden uitgebreid. In 1998 besteedde de onderneming veel aandacht aan efficiencyverbetering in de winkel zonder de service aan de klant te verminderen. Ook de distributie en logistiek werden verder verbeterd, onder meer door nauw samen te werken met Albert Heijn. Stop Shop staat voor service, een groot assortiment, veel waar voor je geld en een uitstekende kwaliteit. Stop Shop Koninklijke Ahold Jaarverslag 1998

Jaarverslagen | 1998 | | pagina 20