'Ahold verwacht dat in 1999 de winst per aandeel, exclusief valuta-invloeden, met 15 tot 20% zal stijgen.' Tot onze grote droefheid overleed het afgelopen jaar Fritz Ahlqvist, gedurende vele jaren onze collega en vriend in de Raad van Bestuur. Hij heeft enorm bijgedragen aan de ontwikkeling van Ahold, vooral in Nederland, elders in Europa en in Latijns-Amerika. We missen zijn vriendschap, deskundigheid en collegialiteit. In de Raad van Bestuur is Jan Andreae nu verantwoor delijk voor de Europese activiteiten. Allan Noddle, die in september de Raad versterkte, is verantwoordelijk voor Latijns-Amerika en Azië. Bob Tobin werd in september benoemd tot President en CEO van Ahold USA als opvolger van Rob Zwartendijk, die in de zomer van 1999 zal terugtreden. Allan en Bob hebben beiden een indrukwekkende staat van dienst in de levens middelendetailhandel en hun Amerikaanse nationaliteit illustreert het belang van de Verenigde Staten voor Ahold. Rob heeft een fantastische carrière bij Ahold doorlopen en verdient een groot compliment voor de manier waarop in het afgelopen decennium onder zijn leiding de imposante Amerikaanse organisatie is opgebouwd. Tot aan zijn terugtreden blijft Rob verantwoordelijk voor enkele belangrijke, strategische activiteiten. Ahold ligt op koers en de onderneming is in een uitstekende conditie. Voor 1999 verwachten we dat in alle regio's de omzetten en resultaten zullen verbeteren. Exclusief valuta-invloeden, zal de winst per aandeel naar verwachting stijgen met 15 tot 20%. Graag dank ik u voor uw steun aan en betrokkenheid bij onze onderneming. Namens de Raad van Bestuur, Cees H. van der Hoeven, President Drs. C.H. van der Hoeven, President Ir. J.G. Andreae Drs. A.M. Meurs A.S. Noddle R.G. Tobin R. Zwartendijk Ir. H. de Ruiter, President-Commissaris Mr. R.J. Nelissen, Plaatsvervangend Voorzitter Dr. J.A. van Kemenade Ir. A.J. Kranendonk Prof. dr. R.F. Meyer Sir Michael Perry CBE L.J.R. de Vink Drs. A.J. Brouwer, Management Development en Organisatie Drs. A. Buitenhuis, Financiën en Fiscale zaken Mr. P.P.J. Butzelaar, Juridische zaken Drs. M.J. Dorhout Mees, Business Development Drs. P.P.M. Ekelschot, Interne Accountantsdienst H. Gobes, Communicatie Drs. L.A.P.A. Verhelst, Administratie Mr. N.L.J. Berger, Secretaris der Vennootschap Samenstelling per 9 maart, 1999 Raad van Bestuur Raad van Commissarissen Concerndirecteuren Koninklijke Ahold Jaarverslag 1998

Jaarverslagen | 1998 | | pagina 15