Geachte aandeelhouder, Bericht van de Raad van Bestuur Voor Ahold was 1998 opnieuw een voortreffelijk jaar. Het nettoresultaat steeg met 29% tot f 1.206 miljoen, 3,5 maal zoveel als vijf jaar geleden. Op basis van een constante wisselkoers voor de Amerikaanse dollar, steeg de winst per aandeel met 17%, duidelijk boven onze doelstelling van 15%. Ahold is voortvarend op weg om de resultaten verder te verbeteren en uit te groeien tot de beste en meest succesvolle supermarktonderneming ter wereld. We willen de beste zijn voor alle belanghebbenden, te beginnen met onze klanten. Onze onderneming draait om hen en we zijn vastbesloten onze klanten optimaal van dienst te zijn in alle werkgebieden. Dit is de belang rijkste voorwaarde om de meest succesvolle supermarkt onderneming te worden. Onze winkels zijn zodanig ingericht dat we onze klanten kunnen bieden wat ze nodig hebben, waar, hoe en wanneer ze dat willen tegen een aantrekkelijke prijs. Als we hiermee doorgaan, en dat zijn we beslist van plan, kunnen we u het voort durend stijgende en uitstekende rendement blijven bieden, dat u inmiddels van Ahold bent gewend. Om deze missie te realiseren, integreren we in ons wereldwijde netwerk alleen de beste supermarkt bedrijven. Het zijn zonder uitzondering marktleiders in kwaliteit en innovatie. Ze hebben een excellente reputatie en bieden de klanten waar voor hun geld. Ze worden bekwaam geleid, demonstreren hun maat schappelijke betrokkenheid en zijn een goed werkgever voor hun medewerkers. Overal waar we actief zijn, streven we naar marktleiderschap, zowel kwalitatief als kwantitatief. Bovendien willen we de kosten zo laag mogelijk houden, zodat we de klant steeds meer waar voor zijn geld kunnen bieden. We streven continu naar topprestaties door middel van sterke autonome groei, nieuwe acquisities en joint ventures. Daarbij blijven we bij onze kernactiviteit: de distributie van levensmiddelen en daarmee verwante producten en diensten. We hand haven een goede balans tussen activiteiten in hoog ontwikkelde én zich ontwikkelende markten. We hebben in 1998 uitstekende resultaten geboekt en onze strategie blijkt uiterst succesvol. We hebben talrijke mogelijkheden om ons netwerk van eersteklas supermarktketens verder uit te bouwen. Daarbij gebruiken we bestaande kennis en ervaring, terwijl we voortdurend nieuwe inzichten ontwikkelen. Vorig jaar stegen over de hele linie de omzetten van onze bestaande winkelketens. Zij profiteren in toenemende mate van de voordelen van onze schaalgrootte en van onderlinge samenwerking, waardoor hun concurrentie positie aanzienlijk sterker wordt. In de resultaten komen ook de eerste bijdragen van onze nieuwe acquisities tot uitdrukking, vooral in de Verenigde Staten en Latijns-Amerika. Voor de financiering hiervan hebben we in 1998 tweemaal een emissie gedaan. De eerste keer was in maart, Koninklijke Ahold Jaarverslag 1998

Jaarverslagen | 1998 | | pagina 13