Mr. R.J. Nelissen bezit de Nederlandse nationaliteit. Hij werd voor het eerst benoemd in 1981 en is herbenoemd tot 2001. De heer Nelissen is voormalig voorzitter Raad van Bestuur ABN Amro Holding en ABN Amro Bank N.V. Hij is onder andere commissaris bij N.V. Luchthaven Schiphol, Koninklijke Boskalis Westminster N.V., Schiphol Area Development Company, Koninklijke Nijverdal Ten Cate N.V., Mercedes Nederland B.V., Elsevier N.V., Reed Elsevier Plc, ABN AMRO Holding N.V., ABN AMRO Bank N.V. en International Flavors Fragrances IFF (Nederland) B.V. R.J. Bogomolny bezit de Amerikaanse nationaliteit. Hij werd voor het eerst benoemd in 1992 en is her benoemd tot 2000. De heer Bogomolny is voormalig Chairman van First National Supermarkets Inc. Dr. J.A. van Kemenade bezit de Nederlandse nationaliteit. Hij werd voor het eerst benoemd in 1996 tot 2000. De heer Van Kemenade is Commissaris der Koningin in de provincie Noord-Holland. De heer Van Kemenade is onder andere commissaris bij De Nederlandsche Bank N.V., NV Bouwfonds Nederlandsche Gemeenten en lid van het College van Adviseurs en Bestuurscollege KPMG Holding N.V. Ir. A.J. Kranendonk bezit de Nederlandse nationaliteit. Hij werd voor het eerst benoemd in 1985 en is her benoemd tot 2000. De heer Kranendonk is voormalig Voorzitter Hoofddirectie van cc Friesland W.A. De heer Kranendonk is onder andere commissaris bij N.V. S.C. Johnson, Athlon N.V. en De Nederlandsche Bank N.V. Prof. dr. R.F. Meyer bezit de Amerikaanse nationaliteit. Hij werd voor het eerst benoemd in 1988 en is herbenoemd tot 2000. De heer Meyer is Professor of Business Administration, Harvard Business School. Sir Michael Perry CBE bezit de Britse nationaliteit. Hij werd voor het eerst benoemd in 1997, tot 2001. De heer Perry is voormalig Chairman van Unilever PLC. Hij is Chairman van Dunlop Slazenger Group Limited, Chairman van Centrica plc, Deputy Chairman van Bass plc en Non-Executive Director van Marks Spencer plc. Bij de samenstelling van de Raad van Commissarissen is het streven gericht op diversiteit qua ervaring en kennis met betrekking tot de activiteiten van Ahold. Specifieke deskundigheid op financieel, economisch en sociaal terrein dient binnen de Raad vertegen woordigd te zijn, alsmede affiniteit met consument- gericht denken. Van essentieel belang daarbij is ruime ervaring, enerzijds in het internationale bedrijfsleven, maar ook vanuit een bestuurlijke achtergrond. De Raad streeft naar een complementaire verdeling van verschillende deskundigheden en soorten van ervaring tussen zijn leden. Ook qua geslacht en leeftijdsopbouw dient bij voorkeur een zekere diversiteit te bestaan. Getracht zal worden een aantal leden in de Raad vertegenwoordigd te hebben dat nog volledig actief is in het bedrijfsleven. De Raad van Commissarissen zal bij voorstellen tot (her)benoeming van zijn leden zoveel mogelijk rekening houden met bovengenoemde uitgangspunten. Nauwlettend volgt Ahold de toegenomen aandacht voor het onderwerp Corporate Governance, zowel in Nederland als daarbuiten. Ahold onderschrijft het belang van de kapitaal verschaffer, die in de discussie over Corporate Governance centraal staat. Niettemin is het beleid van Ahold evenzeer gericht op de belangen van andere stakeholders, waaronder haar klanten en medewerkers. De Raad van Bestuur en de Raad van Commissarissen hebben beraadslaagd over het definitieve rapport van de Commissie Corporate Governance, dat op 25 juni 1997 werd uitgebracht. Zij onderschrijven het belang van het aspect verantwoording en de hiermee verwante begrippen als adequaat toezicht en transparantie. Elders in dit jaarverslag worden Ahold's ondernemingsdoel stellingen, strategie en daarmee samenhangende risico's genoemd. Ook omtrent groeiperspectief en nagestreefd winstniveau vindt u in dit jaarverslag meer informatie. De aanbevelingen van het rapport met betrekking tot de taakverdeling en werkwijze van de Raad van Commissarissen zijn neergelegd in een reglement. Dit jaarverslag bevat een bijlage met daarin commentaar op de 40 aanbevelingen van het rapport van de Commissie Corporate Governance. Leaders in global food retailing Koninklijke Ahold Jaarverslag 1997 Profiel Raad van Commissarissen Koninklijke Ahold N.V. Corporate Governance*

Jaarverslagen | 1997 | | pagina 65