Bericht Raad van Commissarissen Wij bieden u hierbij de door de Raad van Bestuur opgestelde en door ons vastgestelde jaarrekening over het boekjaar 1997 ter goedkeuring aan. Deze jaarrekening is op ons verzoek gecontroleerd door Deloitte Touche Registeraccountants. De accountantsverklaring treft u aan op pagina 75 onder het hoofdstuk 'Overige gegevens'. De statutaire winstverdeling staat vermeld op pagina 75. In overleg met de Raad van Bestuur stellen wij u voor het dividend over 1997 per gewoon aandeel van f 0,50 nominaal vast te stellen op f 0,73 (1996: f 0,58). Hiervan is inmiddels f 0,21 (1996: f 0,16) als interim- dividend betaalbaar gesteld. Het slotdividend ad f 0,52 (1996: f 0,42) zal, evenals het interimdividend, opgenomen kunnen worden in contanten of in aandelen ten laste van de fiscaalvrije agioreserve. De omvang en samenstelling van dit keuzedividend zal op 29 april 1998 na beurs (Amsterdam) bekend worden gemaakt. Met ingang van 6 mei 1997 werd Sir Michael Perry, voormalig Chairman van Unilever PLC, benoemd tot commissaris. Volgens rooster is de heer ir. H. de Ruiter aan de beurt om af te treden. Hij heeft meegedeeld voor herbenoeming in aanmerking te willen komen. Wij hebben hiervan met instemming kennis genomen en besloten de heer De Ruiter opnieuw te benoemen tot president-commissaris, tot 2002. Deze benoeming heeft plaatsgevonden nadat de Commissie van Aandeelhouders en de Centrale Ondernemingsraad in de gelegenheid waren gesteld voor de vervulling van deze vacature aanbevelingen te doen en nadat was vastgesteld dat deze colleges geen bezwaar aantekenden tegen deze herbenoeming. In oktober 1997 trad drs. P.J. van Dun af als lid van de Raad van Bestuur. De heer Van Dun is ruim 24 jaar bij Ahold werkzaam geweest. Ahold is hem zeer veel dank verschuldigd. Tegelijkertijd hebben wij ir. J.G. Andreae, voormalig President van Albert Heijn B.V., benoemd tot lid van de Raad van Bestuur. Gedurende het verslagjaar liet de Raad van Commissarissen zich op de hoogte houden van de gang van zaken en werd zevenmaal vergaderd met de Raad van Bestuur. Beraadslaagd is over onderwerpen als de ondernemingsstrategie, de kwartaalresultaten en de ontwikkeling van de vermogenspositie, de topstructuur en de remuneratie van de Raad van Bestuur. Ook is uitvoerig overlegd over het rapport van de Commissie Corporate Governance. De overlegvergaderingen van de Centrale Onder nemingsraad, waarin de jaarcijfers en het sociaal beleid van Ahold werden behandeld, zijn door leden van onze raad bijgewoond. Er is een reglement waarin de taakverdeling en de werkwijze van de Raad van Commissarissen is vastgelegd. Tevens functioneren een auditcommissie, een remuneratiecommissie en een selectie- en benoemingscommissie, die alle in het verslagjaar bijeen zijn geweest. Raad van Commissarissen Zaandam, 10 maart 1998 Ir. H. de Ruiter (64), President-Commissaris Mr. R.J. Nelissen (66), Plaatsvervangend Voorzitter R.J. Bogomolny (63) Dr. J.A. van Kemenade (61) Ir. A.J. Kranendonk (67) Prof. dr. R.F. Meyer (65) Sir Michael Perry CBE (64) Ir. H. de Ruiter bezit de Nederlandse nationaliteit. Hij werd voor het eerst benoemd in 1994 en is herbenoemd tot 2002. De heer De Ruiter is onder andere voormalig managing director en thans commissaris van N.V. Koninklijke Nederlandsche Petroleum Maatschappij. Hij is tevens onder meer commissaris van Aegon N.V., Heineken N.V., Hoogovens Groep N.V., Koninklijke Pakhoed N.V., Wolters Kluwer N.V. en Beers N.V. Koninklijke Ahold Jaarverslag 1997 Leaders in global food retailing Samenstelling Raad van Commissarissen

Jaarverslagen | 1997 | | pagina 64