In Azië zal, als gevolg van de economische situatie, de ontwikkeling van omzet en bedrijfsresultaten wat trager verlopen. Hoewel voor onze joint venture in Thailand een gematigd positief bedrijfsresultaat wordt verwacht, zullen de bedrijfsresultaten in deze regio in zijn totaliteit nog verliesgevend zijn. In Latijns-Amerika verwacht Bompre^o in Brazilië dat de omzet en het bedrijfsresultaat verder zullen toenemen. De in 1997 overgenomen activiteiten in Bahia zullen hieraan, in de tweede helft van 1998, naar verwachting positief gaan bijdragen. Wij verwachten dat ook onze deelnemingen in Disco (Argentinië) en Santa Isabel (Chili, Paraguay, Peru en Ecuador) in 1998 zullen bijdragen aan de groei van de omzet en het bedrijfsresultaat in deze regio. Wij blijven streven naar uitbreiding van onze activiteiten door middel van het verwerven van, dan wel het deelnemen in, kwalitatief hoogwaardige ondernemingen op het gebied van de levensmiddelen - distributie. Met betrekking tot de bestaande activiteiten zullen de investeringen in materiële vaste activa in 1998 ongeveer f 3,0 miljard bedragen. Van dit bedrag wordt ongeveer 700 miljoen besteed in de Verenigde Staten, f 550 miljoen in Nederland, f 800 miljoen in overig Europa, f 250 miljoen in Latijns- Amerika en f 100 miljoen in Azië. De financieringslasten zullen in 1998, mede als gevolg van de financiering van acquisities en nieuwe activiteiten, verder toenemen. De interne groei kan grotendeels worden gefinancierd met middelen die uit de kasstroom beschikbaar komen. Voor omvangrijke acquisities zal een beroep worden gedaan op de kapitaalmarkt. De belastingdruk zal in 1998 vrijwel ongewijzigd blijven. De solvabiliteit zal toenemen door ingehouden winst toe te voegen aan het eigen vermogen. Uitbreiding van onze winkelketens en nieuwe activiteiten zullen naar verwachting tot nieuwe werkgelegenheid leiden. Aan de andere kant zullen wijzigingen in de structuur en de organisatie die thans plaatsvinden tot enige vermindering van de werkgelegenheid kunnen leiden. Wij verwachten daarom dat voor geheel Ahold in 1998 de werkgelegenheid in geringe mate zal toenemen. Raad van Bestuur Zaandam, 10 maart 1998 Leaders in global food retailing Koninklijke Ahold Jaarverslag 1997 Azië Latijns-Amerika Naar verwachting zullen de resultaten van BI-LO in 1998 verder toenemen. Dit jaar zal Albert Heijn de dienstverlening aan de klant verder verbeteren.

Jaarverslagen | 1997 | | pagina 63