Verwachting voor 1998 /llllllfl i"*' In alle regio's zullen naar verwachting in 1998 de omzetten verder toenemen en de resultaten verbeteren. Naar verwachting zuilen zowel de nettowinst als de winst per aandeel in 1998 belangrijk hoger zijn dan in 1997. In z'n algemeenheid verwachten wij een voortzetting van de trend in de afgelopen jaren, waarbij sprake is van een beperkte toename van het volume en een geringe stijging van de prijzen voor voedings- en genotsmiddelen. In de Verenigde Staten verwachten BI-LO, Tops, Giant en Stop Shop voor 1998 hogere omzetten en een verdere groei van de bedrijfsresultaten. De toegenomen samenwerking tussen onze ketens zal resulteren in een betere beheersing van de kosten en marges en een hogere productiviteit. In Nederland zal Albert Heijn het beleid van voortdurende verbetering en vernieuwing van de dienstverlening aan de klant voortzetten. Veel aandacht zal worden besteed aan verdere optimalisatie van de beheersing van de goederen beweging en de daarmee samenhangende kostenstructuur. Albert Heijn verwacht voor 1998 een hogere omzet en een beter bedrijfsresultaat. Bij Speciaalzaken Ahold verwachten zowel Etos als Gall Gall een verhoging van omzet en bedrijfs resultaat, gepaard aan hogere marktaandelen. De in januari 1998 aangekondigde herstructurering bij Jamin zal leiden tot een beter bedrijfsresultaat; de herstructureringskosten zijn reeds voorzien. Ook Grootverbruik Ahold verwacht een verdere groei van de omzet en een hoger bedrijfsresultaat. Groothandelsorganisatie Schuitema verwacht dat de afgelopen jaar ingezette lijn van hogere omzetten en betere bedrijfsresultaten zal worden voortgezet. In overig Europa verwachten wij in Portugal, mede als gevolg van de geplande nieuwe en vernieuwde winkels, een voortgaande groei van zowel de omzet als het bedrijfsresultaat. Ook in Tsjechië houden wij rekening met een toename van de omzet en een verbetering van het bedrijfsresultaat. De activiteiten in Polen en Spanje bevinden zich in de opbouwfase en zullen in 1998 nog in geringe mate verliesgevend zijn. Koninklijke Ahold Jaarverslag 1997 Leaders in global food retailing Verenigde Staten Nederland Overig Europa De 109 Disco-supermarkten in Argentinië staan bekend om hun uitstekende service en topkwaliteit producten.

Jaarverslagen | 1997 | | pagina 62