urganic Produce Items Available dragen grootschalig bij aan voedselinzamelings- programma's voor de armen. Tienduizenden medewerkers in de Verenigde Staten zijn betrokken bij 'Food for Hunger'-acties en participeren in hulpprogramma's van onder meer United Way. In Nederland doen de bedrijfsonderdelen dit op hun manier. De supermarktmanagers van Albert Heijn hebben de mogelijkheid om plaatselijke organisaties in de buurt van de winkel op een of andere manier te ondersteunen. Grootverbruik Ahold draagt met donaties bij aan de realisatie van grote evenementen zoals de in 1997 gehouden Wereld Jamboree voor jongeren. Ahold en dochterondernemingen zijn ook in 1997 betrokken geweest bij voedselhulpprojecten gericht op landen en gebieden in de wereld waarvan de bevolking in grote nood verkeert. Op corporate niveau heeft Ahold in 1997 opnieuw veel organisaties gesteund die goede doelen nastreven en aan sociaal zwakkeren hulp verlenen. Tevens heeft Ahold vorig jaar financieel bijgedragen aan het Europees Centrum voor Kankerresearch in Amsterdam. Op het terrein van kunst en cultuur steunde Ahold enkele theatervoorstellingen en werden innoverende projecten van kunstenaars mede mogelijk gemaakt. In Zaandam, waar Ahold's hoofdkantoor is gevestigd, is de onderneming hoofdsponsor bij de bouw van een nieuw publieks- theater, dat eind 1998 geopend wordt. Ook droeg de onderneming bij aan enige onderwijsprojecten en werden drie bijzondere leerstoelen voor wetenschappelijk onderzoek naar detailhandels aangelegenheden gesubsidieerd. Ook in de Verenigde Staten wordt door Ahold aandacht besteed aan wetenschappelijk onderzoek naar detailhandel en worden enige hogere onderwijs inrichtingen die op dit gebied veel werk verzetten, ondersteund. Ahold voelt een grote verantwoordelijkheid ten opzichte van het milieu. Recent heeft de onderneming een intern milieurapport gepubliceerd, waarin de milieudoelstellingen van de onderneming worden toegelicht en een overzicht wordt gegeven van tal rijke activiteiten die bij Ahold dochterondernemingen en joint venturepartners in de wereld plaatsvinden om de milieubelasting terug te dringen. Uit het rapport blijkt dat nagenoeg alle werkmaatschappijen uitdrukkelijk aandacht besteden aan het milieu en de invloed van onze activiteiten daarop. In het oog springen programma's voor efficiënter energie gebruik, de opmars van organische producten en de brede aandacht voor hergebruik van papier, plastic en kartonafval. In onze winkels proberen we de klanten zo goed mogelijk te informeren over de gevolgen die het gebruik van door ons verkochte producten voor het milieu kunnen hebben. Vooral in nieuwe markten blijkt hoezeer grootschalige detailhandelsactiviteiten kunnen bijdragen aan de opbouw van de samenleving. De consument herkent de moderne supermarkt, maar de komst daarvan leidt tot veel andere constructieve activiteiten, zoals de opbouw van een noodzakelijke infrastructuur voor efficiënte distributie en logistiek. In het begin van de jaren negentig deed Ahold hiermee ervaring op in Tsjechië en momenteel draagt de onderneming daaraan met name bij in Azië. Zo zijn in onder meer Thailand en China projecten in voorbereiding die een constante en kwalitatief hoogstaande levering van groenten en fruit mogelijk maken. Samen met betrokken overheden en lokale partners investeert Ahold kennis en financiën in deze projecten, die niet alleen eigentijdse distributie economisch levens vatbaar maken, maar ook de positie van de individuele boeren in de logistieke keten verbeteren. Leaders in global food retailing Koninklijke Ahold Jaarverslag 1997 We only use natural spring water to spray our Organic Produce. MORE GOOD CHOKES Giant Food Stores heeft één van de grootste assortimenten organische producten in de VS. Charitas, kunst en cultuur Milieubelasting terugdringen Bijdrage aan opbouw van de samenleving

Jaarverslagen | 1997 | | pagina 55