Actief en ondernemend in de samenleving Ahold voelt een duidelijke verantwoordelijkheid ten opzichte van de gemeenschappen waar de onderneming winkelvestigingen heeft. Op veel niveaus en in alle landen waar Ahold actief is, dragen zowel de onderneming als individuele medewerkers bij aan het welzijn van miljoenen klanten. Deze opstelling hangt samen met de bedrijfscultuur, waarover de Raad van Bestuur in 1996 een publicatie het licht heeft doen zien. De publicatie is wereldwijd met het management besproken en wordt breed gedragen binnen de onderneming. Naast het streven naar gezonde continuïteit en groei in huidige en nieuwe markten, staat in de bedrijfscultuur van Ahold een intensieve, dagelijkse oriëntatie op de maatschappij centraal. Met het oog daarop heeft Ahold specialisten in dienst die in Nederland, bij de Europese Unie en in de Verenigde Staten nauwe contacten onderhouden met de overheid, branche organisaties en maatschappelijke organisaties. De betekenis van wet- en regelgeving voor de onderneming en met name de wensen van de onderneming voor de praktijk, komen in deze contacten intensief ter sprake. Ook in 1997 heeft Ahold op veel manieren aan zijn maatschappelijke oriëntatie vormgegeven. Tot de kern van haar maatschappelijke verantwoordelijkheid rekent Ahold het bieden van goede werkgelegenheid en daarmee samenhangend ontplooiingsmogelijkheden voor medewerkers op alle niveaus. De werkgelegenheid wordt groter naarmate het economische succes van de onderneming stijgt. Mede door acquisities, zoals recent in Latijns-Amerika, maar ook door gezonde groei van bestaande bedrijfsonderdelen is vorig jaar de werkgelegenheid bij Ahold met circa 23.000 arbeidsplaatsen toe genomen. Door de verruimde winkelopeningstijden bij met name Albert Heijn in Nederland kregen en krijgen vooral veel vrouwen en jongeren kansen om voor het eerst of opnieuw de arbeidsmarkt te betreden. Het afgelopen jaar nam wereldwijd een recordaantal medewerkers deel aan zowel in- als externe opleidingsprogramma's. Ahold is direct betrokken bij het welzijn van de wekelijks bijna 20 miljoen klanten. Dit komt onder meer tot uiting in de zorg voor de kwaliteit van de levensmiddelen, die in onze winkels worden aangeboden. Alle werkmaatschappijen hebben gespecialiseerde medewerkers, die hieraan dagelijks aandacht besteden. In onze winkels en in door ons uitgegeven tijdschriften voor de klant geeft Ahold voorlichting over gezonde voeding. Met name in de Aziatische landen waar de onderneming nu actief is, is voorlichting in een supermarkt over voeding en eetgewoonten een nieuwe dimensie voor de klant. Op de straatmarkten, waar zij tot voor kort hun eten kochten, is dit in de meeste gevallen afwezig. Veel Aziatische klanten vertellen onze medewerkers dat zij de supermarkt van Ahold niet uitsluitend ervaren als een winkel voor snelle aankopen, maar ook als een centrum om kennis op te doen over eetgewoonten, diëten en voedingsleer. Ook de strikte eisen die onze winkels stellen aan hygiëne, maken onderdeel uit van de dagelijkse zorg voor de kwaliteit van de aangeboden levensmiddelen. Daarnaast geeft de onderneming financiële steun aan wetenschap pelijke organisaties in de Verenigde Staten en Nederland die de consument voorlichting geven over goede voeding. Vrijwel alle Ahold-bedrijven ondersteunen organisaties en verenigingen in hun werkgebieden met kleine gestes en, waar mogelijk en opportuun, door het beschikbaar stellen of inzamelen van voeding. De Amerikaanse werkmaatschappijen Koninklijke Ahold Jaarverslag 1997 Leaders in global food retailing Ahold bedrijfscultuur Werkgelegenheid Voedsel en gezondheid Helpen met goederen

Jaarverslagen | 1997 | | pagina 54