Ahold stimuleert en ondersteunt zijn managers en medewerkers om voortdurend meer kennis te vergaren op het gebied van de detailhandel in het algemeen en van de specifieke Ahold-bedrijfsvoering in het bijzonder. Voortdurende training stimuleert en motiveert het middenkader om de effectiviteit verder te verhogen. Daarbij gaat het om specifiek op de detailhandel gerichte trainingen en daarmee samenhangende onderwerpen, zoals leiding geven in bijzondere situaties, begeleiden van personeelsleden, onderhandelen, persoonlijke efficiency en automatisering. Door middel van groepsdiscussies, casestudy's en beoordelingsteams wordt onder meer geanalyseerd hoe een groep dynamisch samenwerkt. In 1997 heeft een recordaantal medewerkers deelgenomen aan opleidingsprogramma's. Door vakkennis uit te breiden en nieuwe werkmethoden aan te leren kan iedere medewerker zijn carrière mogelijkheden vergroten. Ook werd vorig jaar de basis gelegd voor een academisch programma exclusief voor de detailhandel, bestemd voor Ahold- managers aan de Universiteit Nijenrode in Breukelen en Cornell University in New York. Ahold biedt steun aan academici, studenten, mede werkers en hun familieleden bij wetenschappelijk onderzoek en studie betreffende detailhandels aangelegenheden. Daarvoor kent Ahold vier onderwijsprogramma's die de integratie van het onderwerp detailhandel nastreven in de opleidings- en onderwijsprogramma's van scholen en universiteiten. Dit zijn: de Gerrit Jan Heijn Fellowship, de Ahold Scriptie Prijs, het Albert Heijn Studiefonds en de Ahold MBO Award. De reikwijdte van deze vier programma's wordt steeds internationaler. Leaders in global food retailing Koninklijke Ahold Jaarverslag 1997 Een recordaantal Amerikaanse medewerkers nam vorig jaar deel aan speciale opleidingsprogramma's. Opleidingen van medewerkers Onderwijsprojecten

Jaarverslagen | 1997 | | pagina 51