Kennisuitwisseling tussen medewerkers bevordert expansie II A Ook in 1997 heeft Ahold wereldwijd veel aandacht besteed aan de opleiding en ontwikkeling van zijn medewerkers. Praktijkgerichte opleidingen, kennis management en onderlinge uitwisseling van kennis en ervaring waren het afgelopen jaar belangrijke thema's. Omdat Ahold blijft uitbreiden in steeds meer lokale markten is het noodzakelijk om kennis te blijven uitwisselen. De volwassen winkelketens van Ahold, opererend in 'volgroeide' markten, beschikken over een enorme hoeveelheid detailhandelservaring. De overdracht van die kennis en ervaring naar nieuwe opkomende markten is een essentiële succesfactor voor Ahold. Het interne mentoraatprogramma zal daarbij een belangrijke rol spelen. Binnen het mentoraatsysteem krijgen de activiteiten in de nieuwe markten ondersteuning van de Ahold-supermarktketens in de Verenigde Staten en Nederland. De bekwame managementteams in deze landen hebben gemakkelijk toegang tot de kennis en ervaring die elders in de onderneming aanwezig is. Specialisten uit onze volwassen markten ondersteunen op die manier de snelle ontwikkeling van zuster bedrijven in de nieuwe markten. Stop Shop staat Bomprego met raad en advies terzijde, Tops begeleidt zusterbedrijven in Singapore en Maleisië, Giant ondersteunt CRC en TOPS in Thailand, BI-LO coacht PSP in Indonesië en Albert Heijn is mentor van bedrijven in China, Polen, Spanje en Tsjechië. Eind 1997 waren ongeveer 80 specialisten uit Nederland en de Verenigde Staten werkzaam in de nieuwe markten van Ahold. Door hun directe betrokkenheid dragen zowel onze Amerikaanse als Nederlandse winkelketens bij aan de verdere internationalisering van de onderneming. De snelle groei van Ahold tijdens dit boekjaar maakte ook de afronding van een effectief Management Development-programma noodzakelijk. Het uitgangspunt van het MD-programma is dat Ahold altijd in zijn wereldwijde organisatie de juiste persoon voor de juiste plaats beschikbaar heeft. Het programma was aanleiding om ook een groep internationale specialisten aan te trekken voor vakspecifieke posities binnen het bedrijf. Bovendien reist hooggekwalificeerd middenkader tussen de ll verschillende werkmaatschappijen om voor een optimale uitwisseling van kennis en ervaring te zorgen. Daarnaast was Ahold het afgelopen jaar een enthousiast voorstander van een initiatief van de Europese Commissie, het Junior EU-ASEAN Managers Exchange Program (JEM). Doel van dat programma is het aanhalen van de banden tussen Europese en Aziatische bedrijven. 0 Koninklijke Ahold Jaarverslag 1997 Leaders in global food retailing Mentoraatsysteem Gemiddeld personeelsbestand x 1.000 Managementontwikkeling 93 94 95 Europa 1 Verenigde Staten Latijns-Amerika I Azië In het Chinese Mandarin betekent 'TOPS' precies waar de winkel voor staat: 'Top van de berg van versheid.'

Jaarverslagen | 1997 | | pagina 50