SERVICIO AL CLiENTE V klanten aan te zetten tot regelmatig winkelbezoek. Het aantal bezoeken neemt toe, wat zich weerspiegelt in het uitgavenpatroon. Hypermarkten, met een gemiddelde verkoopoppervlakte van 6.000 rrr, floreren met name in het weekend en aan het begin van de maand. Voor dagelijkse boodschappen maakt de consument bij voorkeur gebruik van de supermarkten. Vier nieuwe hypermarkten zijn in voorbereiding. In de hypermarkten komt de grootschalige presentatie van versproducten nadrukkelijk tot uiting, evenals het assortiment non-foodproducten. Bij Bompre^o zijn 18.000 mensen in dienst. Begin 1998 werd Ahold, samen met de Argentijnse Velox Retail Holdings, mede-eigenaar van een aanzienlijk aandelenbelang in twee supermarktketens: het Argentijnse Disco en het Chileense Santa Isabel. Ahold en Velox hebben een 50/50 joint venture opgericht, onder de naam Disco International Holdings. Deze joint venture was oorspronkelijk eigenaar van 50,35% van de aandelen Disco en 36,96% van de aandelen Santa Isabel. Inmiddels heeft de venture het belang in Santa Isabel vergroot tot ruim 65%. Disco wordt beschouwd als een van de meest succesrijke supermarktketens in Latijns-Amerika. De klant toont veel waardering voor Disco vanwege de hoge kwaliteit van het assortiment in de uitstekende winkels. Met een op jaarbasis berekende omzet van ongeveer f 3,5 miljard is Disco de grootste supermarkt keten in Argentinië. Inclusief de acquisities in 1997 van Su Supermercado en Vea Supermarket exploiteerde Disco eind 1997 in totaal 109 supermarkten in Argentinië. Daaronder bevinden zich 58 winkels in het stedelijk gebied van Buenos Aires. De vooraanstaande supermarktketen Santa Isabel, gevestigd in de Chileense stad Valparaiso, beschikt over 89 supermarkten. Daarvan bevinden zich er 68 in Chili zelf, 15 in Peru, 5 in Paraguay en één in Ecuador. Met een omzet van ongeveer f 1,6 miljard is Santa Isabel een van de snelst groeiende supermarktketens in Latijns- Amerika. In de komende tijd zal vooral veel aandacht worden besteed aan de optimalisatie van de bestaande activiteiten. Koninklijke Ahold Jaarverslag 1997 Latijns-Amerika wtrar De Chileense onderneming Santa Isabel is met 89 winkels in vier landen een van de snelst groeiende supermarktondernemingen in Latijns-Amerika. Argentinië, Chili, Peru, Paraguay en Ecuador In Argentinië is Disco marktleider met 109 supermarkten.

Jaarverslagen | 1997 | | pagina 46