De betrokkenheid van Ahold bij Associated Marketing Services (AMS) zorgde in 1997 voor een groei van het aanbod Euro Shopper-producten die door hun lage prijs sterk de aandacht trekken. Deze producten passen goed in de marketingstrategie van Albert Heijn. AMS is een Europees samenwerkingsverband van 11 grote detailhandelsbedrijven. AMS-partners exploiteren ruim 23.000 winkels waarin wekelijks meer dan 100 miljoen mensen boodschappen doen. Door deze omvang is het aantrekkelijk gezamenlijk nieuwe producten te ontwikkelen. Ahold heeft in Polen in 1997 de hoogste prioriteit gegeven aan het opzetten van de infrastructuur als basis voor de ontwikkeling van verschillende winkelformules. Verwerving van nieuwe locaties voor de bouw van winkels had hoge prioriteit. In 1997 werden goede vorderingen gemaakt: onder meer gingen de eerste hypermarkten open. De resultaten stemmen tot tevredenheid. Aan het eind van het jaar had Ahold in Polen de beschikking over 45 Sesam-discountwinkels met een beperkt aanbod dagelijkse levensmiddelen voor zeer concurrerende prijzen. Zes supermarkten zijn in de loop van het jaar gemoderniseerd en hebben nu een bevredigende omzet. De cash-and-carry-activiteiten worden op termijn stopgezet, opdat het management zich volledig kan richten op de supermarkten, hyper- markten en discountformules. In de snel groeiende Poolse markt van 40 miljoen consumenten liggen voor de detailhandel goede mogelijkheden, ondanks hevige concurrentie en hoge prijzen voor de locaties. Eind 1997 had de joint venture 2.000 medewerkers in dienst, verspreid over 53 winkels, een groei van 23 winkels ten opzichte van 1996. Zoals voorzien blijven de activiteiten in Polen voorlopig aanloopverliezen genereren. Overig Europa Koninklijke Ahold Jaarverslag 1997 AMS, Associated Marketing Services, ontwikkelt de laaggeprijsde Euro Shopper-producten. Associated Marketing Services Polen De Portugese supermarktketen Pingo Doce opende vorig jaar 22 nieuwe winkels.

Jaarverslagen | 1997 | | pagina 39