winkels toegevoegd. Momenteel onderwerpt Ahold de winkelformules aan een grondige analyse, zodat optimaal kan worden ingespeeld op de veranderende behoeften van de klant. De omzet steeg aanmerkelijk door de acquisitie van nieuwe winkels en de verbouwing daarvan naar een van de Euronova-formules. De 76 Mana-supermarkten zijn overal in het land gevestigd, ook in de hoofdstad Praag. De winkels worden gewaardeerd vanwege hun uitstekende kwaliteit, concurrerende prijzen, het ruime aanbod en de vriendelijke dienstverlening. 'Voordeliger kopen, minder betalen, meer sparen' is het devies van de Sesam- discountwinkels. In 1997 nam het aantal Sesam-winkels toe met negen vestigingen, wat het totaal bracht op 38. Buiten de grote steden exploiteert Euronova sinds 1995 onder de naam Prima minihypermarkten, met zowel food- als non-foodartikelen. Eind 1997 had Euronova acht van deze winkels, die zeven dagen per week, 24 uur per dag open zijn en de mogelijkheid bieden tot drive-in shopping. De cash-and-carrywinkelformule van Euronova zal niet worden voortgezet. Tevens werd de basis gelegd voor een belangrijke nieuwe formule. Onder de naam 'Hypernova' zullen grote hypermarkten een prominente plaats krijgen in regionale winkelcentra. De eerste Hypernova zal in de ymr n- zomer van 1998 in de Praagse randgemeente Pruhonice opengaan. De overstromingen in 1997 hebben bij de Euronova-winkels en distributiecentra gelukkig slechts beperkte waterschade veroorzaakt, hoewel de natuurramp wel een negatief effect had op omzet en bedrijfsresultaat. Euronova heeft 4.900 medewerkers in dienst. 1 Koninklijke Ahold Jaarverslag 1997 Overig Europa iiZ^ïuniiii a K k Het aantal Sesam-discountwinkels van Ahold's Tsjechische werkmaatschappij Euronova steeg met negen tot 38. Ahold's Mana-winkels in Tsjechië behoren tot de beste supermarkten van het land. MES"

Jaarverslagen | 1997 | | pagina 38