mogelijke prijs. Ook het komende jaar wordt voor Giant belangrijke verdere groei verwacht. Voor het vijfentwintigste achtereenvolgende jaar zullen naar verwachting omzet en bedrijfsresultaat een verder stijgende lijn vertonen. In 1997 werd Finast in de Tops-organisatie geïntegreerd. De twee supermarktketens, werkzaam in aangrenzende marktgebieden, worden geleid door het Tops-directie- team. Hierdoor kon het hoofdkantoor van Finast in Cleveland worden gesloten. Bovendien is de distributie gedeeltelijk samengebracht. De efficiëntere bedrijfs voering werkt kostenverlagend. In 1997 nam de omzet van Tops toe tot 2,8 miljard. Gedurende de eerste helft van het jaar bleven omzet en resultaat onder de verwachting. De maatregelen die daarop volgden zullen naar verwachting Tops in 1998 weer op niveau doen bijdragen. Tops introduceerde een nieuwe lijn gezondheids- en schoonheidsproducten, verbeterde zijn verkoopstrategie voor vlees, besteedde veel aandacht aan het groente assortiment en investeerde in de broodafdelingen. Deze aanpak leidde tot aanmerkelijke margeverbetering. Het veelvuldig gebruik van kortingsbonnen beïnvloedde de omzet positief. Onder leiding van interim-President CEO Bob Tobin werd het management vernieuwd en zijn nieuwe doelstellingen ontwikkeld voor de toekomstige groei. In januari 1998 is de benoeming bekendgemaakt van Steve Odland tot President CEO van Tops. Tops bezit 236 supermarkten in de staten New York en Ohio, met name in de steden Buffalo, Rochester en Cleveland. Tops blijft trouw aan zijn succesformule van kwaliteit tegen een aantrekkelijke prijs. De Tops- en Finast-supermarkten ontwikkelen samen met de Wilson Farms-buurtwinkels gemeenschappelijke marktstrategieën. Daarbij staan voorop het bieden van toegevoegde waarde aan de klant en tegelijkertijd verlaging van de totale bedrijfskosten. In juli 1997 werden in Cleveland drie voormalige Finast-winkels heropend onder de naam Tops Friendly Markets. Deze winkels beschikken over grote service- afdelingen, met duizenden producten die niet eerder verkrijgbaar waren voor klanten in Ohio. Tevens opende Wilson Farms zijn honderdste buurt - winkel, een mijlpaal in de geschiedenis van het bedrijf. Zes nieuwe Tops Friendly Markets gingen open, waaronder een Tops International Super Center in West Seneca, in de staat New York. Ook openden drie nieuwe Finast-supermarkten hun deuren, alsmede zeven nieuwe Wilson Farms. Aan het eind van het jaar exploiteerde Tops, inclusief Finast, 236 winkels. De winkeloppervlakte is met 6% vergroot. Nog eens vijf Finast-winkels zullen worden gemoderniseerd en omgebouwd naar Tops-formule. In 1998 zal de communicatie met de 24.000 mede werkers verder worden verbeterd. Verenigde Staten Koninklijke Ahold Jaarverslag 1997 Tops Markets Het Ahold USA managementteam (van links naar rechts) R. Zwartendijk, President CEO Ahold USA A.S. Noddle, President CEO Ahold USA Support Services M.J. Collins Jr., President CEO Bl-LO R.G. Tobin, Chairman Stop Shop A.J. Schiano, President CEO Giant G.W. Preston, Executive Vice President Human Resources Ahold USA W.J. Grize, President CEO Stop Shop S. Odland, President CEO Tops E.J. Smith, Executive Vice President Chief Financial Officer Ahold USA

Jaarverslagen | 1997 | | pagina 35