andere voordelen. Vaste klanten hoeven voor week- aanbiedingen niet langer kortingsbonnen in te leveren. Bovendien beloont de Bonuscard hen bij een bepaald aankoopbedrag met kortingen, gratis producten en Bonuspunten. Door de aantrekkingskracht die de besparingen op de klanten uitoefenden heeft de Bonuscard in 1997 sterk bijgedragen aan een recordomzet. Inmiddels is de kaart het meest succesvolle loyaliteitsprogramma in het werkgebied van BI-LO. Omdat de concurrentie nog steeds toeneemt, heeft BI-LO een groot aantal bestaande winkels gemoderni seerd en nieuwe winkels geopend. Klanten winkelen nu in de modernste supermarkten. De nieuwe BI-LO-winkelformule doet het zeer goed en kan alle concurrentie uitstekend aan. De Grand Scale-formule voor stedelijke supermarkten beschikt over 4.600 m2 winkelruimte. De BI-LO-winkels zijn smaakvol ingericht en bieden een uitgebreid aanbod van internationale producten en gerechten voor de fijn proever. Een kleinere supermarktformule met 3.300 m2 doet het goed op locaties buiten de steden. Giant had opnieuw een uitstekend jaar. De omzet groeide naar 3,2 miljard. Giant Food Stores en Edwards Super Food Stores werken sinds de integratie in 1997 als één onderneming. De bedrijfsvoering en marketingfilosofie maakten de integratie betrekkelijk eenvoudig. Op de omzet heeft de integratie geen nadelige uitwerking gehad, en ook voor de klant zijn de voordelen evident. Door de samenvoeging is een grote keten ontstaan met 144 winkels en een team van 24.000 medewerkers. Twee belangrijke voordelen hebben bij de integratie borg gestaan voor voortgaande groei en stabiliteit. Ten eerste het marktpotentieel. De winkels van Giant, Martin's en Edwards zijn nu in zes staten marktleider met de EDLP-formule (Elke Dag de Laagste Prijs): New York, New Jersey, Pennsylvania, Maryland, Virginia en West Virginia. In het werkgebied wonen ongeveer 38 miljoen mensen, verspreid over 18 miljoen huishoudens. De vele groeimogelijkheden binnen en buiten de bestaande werkgebieden dragen bij aan het succes van de integratie. In 1997 werden zeven nieuwe winkels geopend. In 1998 zal naar verwachting de opening plaatsvinden van 12 tot 15 nieuwe super markten. Talrijke bestaande winkels zullen worden gemoderniseerd. In Martinsburg, West Virginia, werd in het voorjaar de eerste Concept 2000-winkel geopend, waarvoor Giant samenwerkt met Ahold Project Services. De nieuwe, uiterst flexibele indeling is bouwtechnisch en operationeel zeer vooruitstrevend. De gebruikte standaardbouwmaterialen houden de bouwkosten laag en Concept 2000 voldoet aan de verwachtingen. Ahold zal ook op andere locaties het nieuwe winkelconcept gebruiken. Giant deed het ook uitstekend met de aankoop van vier Pathmark-winkels. Drie winkels werden ingepast in de Giant-formule, één is omgebouwd tot Edwards- winkel. Door intensieve planning vooraf duurde de verbouwing slechts drie weken. Ook bij deze winkels is gebruik gemaakt van de Concept 2000-technologie. De expansie van Giant naar nieuwe gebieden zette ook de concurrentie in beweging. Giant reageerde alert, waarbij naar de klant toe optimaal gebruik is gemaakt van de EDLP-garantie. Het assortiment is nog verder toegespitst op de lokale markt. Door de introductie van een uitgebreid assortiment onbespoten groente- en fruitproducten werden nieuwe klanten aangetrokken. Ook de bakkerijafdelingen zijn vernieuwd in presentatie en assortiment. In de Verenigde Staten is Giant marktleider met organisch gekweekte groenten en fruit. Veel Giant-winkels beschikken over een bank, stomerij, drogisterij en één-uur-fotoservice. Afhaalcafetaria en Chinese restaurants zorgen voor een complete maaltijdservice. Het succes van Giant is toe te schrijven aan de hoge mate van klantgerichtheid en aan het voortreffelijke aanbod van kwaliteitsproducten tegen de laagst Koninklijke Ahold Jaarverslag 1997 Verenigde Staten Giant Food Stores Onze Amerikaanse winkels streven naar een perfecte presentatie van groenten en fruit.

Jaarverslagen | 1997 | | pagina 34