m J I w/mm hierdoor nog weer verbeterd en de loyaliteit van de klant verder toegenomen. Stop Shop heeft de logistieke efficiency verder geoptimaliseerd. Ook zijn nieuwe beleidslijnen uitgezet voor de relaties met leveranciers, waardoor de onderlinge verhouding is verbeterd. Ook aan nieuwe service voor de klant is hoge prioriteit gegeven, hetgeen onder meer resulteerde in de opening van benzinestations op de parkeerplaatsen van enkele Stop Shop-winkels. De reacties hierop zijn positief. In 1997 is de verbouwing van de Purity-winkels tot Stop Shop-supermarkten afgerond. De van zuster onderneming Edwards overgenomen supermarkten in New England zijn omgebouwd. De omzet van deze winkels is daarna duidelijk gestegen. In de winkels besteedt Stop Shop veel aandacht aan het assortiment zuivel, delicatessen en vlees. De resultaten zijn uitstekend. Het winkelmanagement van Stop Shop boekte op het gebied van kosten- en margebeheersing goede resultaten. Dit leverde belangrijke besparingen op. Aan het eind van het jaar kondigde Stop Shop een aantal wijzigingen aan in het topmanagement. Zo werd in december William Grize benoemd als President en CEO. Bob Tobin levert als Chairman belangrijke bijdragen aan de onderneming. BI-LO BI-LO legde zich in het afgelopen jaar vooral toe op het verhogen van de tevredenheid van de klant. De zeer succesvolle invoering van de Bonuscard en een programma gericht op winkeluitbreiding en modernise ring hebben uitstekend gewerkt. BI-LO is marktleider in het zuidoosten van de Verenigde Staten. De omzet steeg tot 2,8 miljard, een nieuw record. BI-LO exploiteert momenteel 263 supermarkten in North en South Carolina, Tennessee en Georgia. Onder de naam Vision 2000 introduceerde BI-LO een nieuwe marktgerichte strategie voor de gehele organisatie, met het accent op serviceverbetering. Uitgangspunt is dat de klant daadwerkelijk bovenaan wordt geplaatst in de structuur van de organisatie en centraal staat bij de ontwikkeling van marketing activiteiten. Een raad van supermarktmanagers heeft inspraak in alle operationele zaken. Dit resulteerde onder meer in een verbetering van het assortiment. BI-LO's loyaliteitsprogramma is een groot succes. Meer dan 80% van de kassatransacties en 90% van de omzet is afkomstig van vaste klanten in het bezit van de Bonuscard. De kaart biedt speciale kortingen en talrijke Verenigde Staten Koninklijke Ahold Jaarverslag 1997 Opnieuw een goed jaar voor Giant. De omzet steeg tot 3,2 miljard.

Jaarverslagen | 1997 | | pagina 33