n In het boekjaar vond de afronding plaats van het interne integratieproces dat Edwards onderdeel maakte van Giant, en Finast toevoegde aan Tops. Hierdoor zijn uit de zes supermarktketens van Ahold USA vier grote werkmaatschappijen ontstaan: Stop Shop, BI-LO, Giant en Tops. De vier ketens zijn autonoom in hun bedrijfsvoering, maar werken nauw samen op enkele belangrijke terreinen. Stop Shop overtrof in het afgelopen jaar de meest optimistische verwachtingen. Ook BI-LO had een uitstekend jaar, dat gepaard ging met forse groei dankzij de introductie van een nieuwe kaart voor vaste klanten. Giant Food Stores had eveneens een goed jaar. De integratie van Edwards en Giant is inmiddels afgerond en zal hernieuwde groei tot gevolg hebben. Tops Markets had geen goed jaar. De oorzaken van de vertraagde groei zijn inmiddels aangepakt en Tops zal zich naar verwachting weer als vanouds kunnen ontwikkelen. Er is reden om aan te nemen dat Tops in 1998 een substantieel hogere bijdrage aan het resultaat zal leveren. Eind 1997 werkten bij Ahold USA meer dan 110.000 mensen in 830 winkels. De coördinatie van verschillende activiteiten bij de Amerikaanse dochters heeft wederom vruchten afgeworpen. In het verslagjaar is door het management van de werkmaatschappijen samen met de Ahold USA Support Group een plan uitgevoerd dat de synergie tussen de vier zusterbedrijven aanmerkelijk verbetert. Een van de belangrijkste initiatieven op het gebied van synergie is Project Compete. De activiteiten zijn gericht op IT-samenwerking, gemeenschappelijke inkoop, administratie, financieel beleid, management ontwikkeling en logistiek en distributie. Iedere CEO van de vier werkmaatschappijen geeft leiding aan een aantal synergieprojecten. De vorderingen liggen op schema. Project Compete is een uitstekend voorbeeld van interne Verenigde Staten Koninklijke Ahold Jaarverslag 1997 15 Omzet VS x 1 miljoen 14.299 6.626 11.244 Bedrijfsresultaat VS x 1 miljoen Verkoopoppervlakte VS (per ultimo x 1.000 m2) 1.304 1.126 2.088 2.156 1.469 Onderlinge samenwerking Stop Shop gaf vorig jaar extra veel aandacht aan de groente-, fruit en deli-afdelingen.

Jaarverslagen | 1997 | | pagina 31