In het boekjaar is een recordaantal van 103 Albert Heijn- supermarkten geopend of gemoderniseerd. Dankzij het ambitieuze 'Volgende week open'-beleid verliep de herinrichting van de verschillende winkels bijzonder vlot. De verbouwingstijd is tot een minimum terug gebracht door het gebruik van standaardmateriaal en een strak geleide herinrichtingsoperatie. Albert Heijn investeerde niet alleen in zijn winkels, distributiecentra en informatietechnologie. Ook personeelsopleidingen kregen veel aandacht. De slogan 'Mensen maken de winkel' blijft zijn geldigheid behouden. Eind 1997 werkten bij Albert Heijn ongeveer 52.000 mensen. Driekwart daarvan was actief betrokken bij trainingen en bijscholingsprogramma's. In de tweede helft van het jaar is de Albert Heijn Support Group in het leven geroepen. Deze heeft met name tot doel de winkelactiviteiten van Albert Heijn zoveel mogelijk te vrijwaren van zaken die niet direct verband houden met winkeloperaties en klantgerichtheid. De Support Group werkt zowel voor het winkelbedrijf van Albert Heijn als voor andere Ahold-bedrijven in Nederland. Dit stimuleert harmonisatie en een optimale samenwerking tussen de Nederlandse bedrijfsonderdelen op velerlei gebied. Ook van eikaars kennis en ervaring kan beter worden geprofiteerd. Albert Heijn introduceerde begin 1998 succesvol een nieuwe klantenkaart, de AH Bonuskaart. Met deze kaart krijgen klanten aantrekkelijke kortingen op maandelijks circa 400 artikelen. In de toekomst kan AH via de kaart klanten persoonlijk aanbiedingen gaan doen. Twee weken na de introductie gebruikte reeds 60% van de Albert Heijn-klanten deze kaart en liep 80% van de omzet via de AH Bonuskaart. De supermarkten van Ahold maken gebruik van de ontwikkeling en vernieuwing van vleesproducten door het vleeswarenbedrijf Meester. Meester is nog nauwer met Albert Heijn gaan samenwerken. De omzet bedroeg f 244 miljoen. Marvelo is de succesvolle huismerkfabrikant van onder meer koffie en thee van Albert Heijn. Deze fabrikant zag de omzet groeien naar f 255 miljoen. Marvelo is ook de grootste wijnbottelaar van Nederland en geeft productontwikkeling en productie-innovatie hoge prioriteit. Voor Schuitema was 1997 een succesvol jaar. Ahold is voor 73% aandeelhouder van Schuitema. Zowel omzet, marktaandeel als winst groeiden aanzienlijk. De omzet steeg met 8,6% tot f 3,5 miljard. Het marktaandeel nam toe van 10,3% in 1996 tot 10,6%. Nieuwe distributiefaciliteiten verbeterden de efficiency van de onderneming. Schuitema is gestart met een Koninklijke Ahold Jaarverslag 1997 Nederland Albert Heijn opende in hartje Amsterdam een revolutionaire supermarkt onder de naam 'Food Plaza'. De bij Schuitema aangesloten ClOOO-supermarkten versterkten het afgelopen jaar hun marktpositie. Productiebedrijven Schuitema

Jaarverslagen | 1997 | | pagina 28