Door onze joint ventures in Latijns-Amerika, met Bomprego in Brazilië en sinds kort met Disco in Argentinië en Santa Isabel in Chili, Peru, Paraguay en Ecuador, zijn wij op dit strategisch belangrijke en dichtbevolkte continent met een snel groeiende markt nu een belangrijke speler in de levensmiddelen detailhandel geworden. Nu al vertegenwoordigen onze Latijns-Amerikaanse winkelketens meer dan 4 miljard van de jaaromzet. Bovendien zijn er aanzienlijke mogelijkheden voor verdere groei. Ook in Azië boekten wij, ondanks een woelig jaar, goede voortgang. De recente turbulentie op financieel-economisch gebied beïnvloedde onze kortgeleden gestarte activiteiten in geringe mate. De ontwikkelingen boden echter ook onverwachte nieuwe acquisitiekansen, die ons tijdsplan mogelijk zullen versnellen. Wij zijn in Azië op weg om de toonaangevende pan-Aziatische supermarktketen te worden onder de naam TOPS. Onze doelstelling om in het jaar 2000 het omslagpunt te bereiken blijft ongewijzigd. Ons investeringsprogramma in opkomende markten is zorgvuldig berekend en terdege afgestemd op onze strategische doelstellingen. Het is ons doel om de 21ste eeuw in te gaan als een detailhandelsonderneming van wereldklasse, met miljoenen klanten, verspreid over vier continenten. Wij continueren daartoe de winstgroei van onze hoofdactiviteiten in de Verenigde Staten en Nederland en ontwikkelen tegelijkertijd met joint-venturepartners nieuwe activiteiten in een groot aantal zich ontwikkelende markten. Als onderneming beschikken wij daartoe over visie, ambitie en de noodzakelijke motivatie om deze doelen te bereiken. Grote bijdragen aan de realisatie van deze doel stellingen komen van onze bijna 220.000 medewerkers. Zij zijn het die onze klanten dagelijks van dienst zijn en kennis en ervaring uitwisselen met andere Ahold- collega's over de hele wereld. Opnieuw willen wij onze waardering uitspreken voor al deze medewerkers, die het afgelopen jaar uitstekend werk hebben verricht. Daarnaast willen wij onze recent gepensioneerde Raad van Bestuur-collega Peter van Dun dankzeggen voor zijn aanzienlijke bijdrage aan de onderneming en aan ons team in het bijzonder. Peter trad vorig jaar af als lid van onze Raad van Bestuur. Tegelijkertijd verwelkomen wij in de Raad van Bestuur onze collega Jan Andreae. Ahold is een van de meest succesvolle detailhandels ondernemingen ter wereld. Deze positie zullen wij in de toekomst nog aanmerkelijk uitbouwen en verbeteren. De basis van ons succes ligt in de aandacht voor de klant, het voortdurende oog voor kwaliteit, het leveren van toegevoegde waarde, onze hoog gekwalificeerde medewerkers en in het nakomen van onze belofte om een succesvolle, toekomstgerichte en zeer profijtelijke onderneming te zijn. Dat is onze inzet. In 1998 zullen naar verwachting in alle regio's de omzetten verder toenemen en de resultaten verbeteren. Naar verwachting zullen zowel de netto winst als de winst per aandeel in 1998 belangrijk hoger zijn dan in 1997. Namens de Raad van Bestuur Drs. CJti. van der Hoeven President Drs. C.H. van der Hoeven, President F.I. Ahlqvist Ir. J.G. Andreae Drs. A.M. Meurs E.S. Moerk R. Zwartendijk Leaders in global food retailing Koninklijke Ahold Jaarverslag 1997 Raad van Bestuur Concerndirecteuren Drs. A.J. Brouwer, Management Development en Organisatie Drs. A. Buitenhuis, Financiën en Fiscale Zaken Mr. P.P.J. Butzelaar, Juridische Zaken Drs. M.J. Dorhout Mees, Business Development Drs. P.P.M. Ekelschot RA, Interne Accountantsdienst H. Gobes, Communicatie Drs. L.A.P.A. Verhelst RA, Administratie Mr. N.L.J. Berger, Secretaris der Vennootschap Raad van Commissarissen Ir. H. de Ruiter, President-Commissaris Mr. R.J. Nelissen, Plaatsvervangend Voorzitter R.J. Bogomolny Dr. J.A. van Kemenade Ir. A.J. Kranendonk Prof. dr. R.F. Meyer Sir Michael Perry CBE Samenstelling per 10 maart 1998

Jaarverslagen | 1997 | | pagina 23