'In 1998 zullen naar verwachting in alle regio's de omzetten verder toenemen en de resultaten verbeteren. Naar verwachting zullen zowel de nettowinst als de winst per aandeel in 1998 belangrijk hoger zijn dan in 1997.' Ook in de Nederlandse markt nemen onze werk maatschappijen blijvend sterke posities in. Winst en marktaandeel toonden het afgelopen boekjaar opnieuw een stijgende lijn. Onze Albert Heijn- supermarktketen zet de toon in persoonlijke service, precision retail, waarbij de klant steeds meer op individuele basis wordt benaderd. Met gebruikmaking van geavanceerde informatie technologie en innovatieve distributie zorgt Albert Heijn dagelijks voor een optimale 'just-in-time' bevoorrading van zijn winkels. Bij precisieretail staat de klant bovenaan in de distributieketen. Elke supermarkt kan op basis van de steeds wijzigende concurrentie- en consumptiepatronen in het betreffende werkgebied de voorraad minimaal, de prijzen laag en het productaanbod optimaal houden. Om het winkelen nog aantrekkelijker te maken en de tevredenheid en het vertrouwen van de klant verder te versterken, houdt Albert Heijn zijn winkels in optimale staat door te investeren in nieuwe concepten en alert te reageren op de wensen van de klant. Albert Heijn put niet uitsluitend uit eigen, brede ervaring, maar ook uit de expertise van zuster bedrijven in de wereld. De groothandelsorganisatie Schuitema, waarvan Ahold 73% van de aandelen bezit, groeide vorig jaar aanzienlijk. De succesvolle ClOOO-formule wordt voortdurend verbeterd en aangescherpt. De gezamenlijke winstbijdragen van onze activiteiten in Nederland stegen in 1997 met 10,0%. Ook in de toekomst wordt een dergelijke winstgroei nagestreefd. Elders in Europa nam de winstbijdrage van onze Portugese joint venture met Jerónimo Martins aanzienlijk toe. Onze joint venture versterkte zijn positie als hoofdrolspeler in de zich snel ontwikkelende Portugese detailhandel. Euronova, onze Tsjechische dochteronderneming, groeide verder ondanks toenemende concurrentie en de zware overstromingen in het afgelopen jaar. De keten blijft winstgevend en behoort tot de belangrijkste detailhandelsondernemingen van het land. Ook de nieuwe, in opbouw verkerende, activiteiten in Polen en Spanje liggen op schema en zullen naar verwachting in de toekomst bijdragen aan onze winst. Ondanks de aanloopverliezen in Polen en Spanje groeide in 1997 de winstbijdrage van onze Europese activiteiten buiten Nederland met 8,2%. Koninklijke Ahold Jaarverslag 1997 Leaders in global food retailing

Jaarverslagen | 1997 | | pagina 22