Bericht van de Raad van Bestuur Onze onderneming heeft in 1997 verdere invulling gegeven aan ons streven een vooraanstaande positie te verwerven in de wereldwijde supermarktbranche. De winst per aandeel nam toe met 25,3%. De omzet steeg met 38,4% en passeerde voor het eerst de mijlpaal van f 50 miljard Het nettoresultaat steeg met 47,7% naar f 934 miljoen en de cash flow met 43,9% tot f 2.171 miljoen. Ook dit waren nieuwe records. De uitstekende prestaties in 1997 zijn grotendeels toe te schrijven aan de kracht van onze winkelketens in Nederland en de Verenigde Staten. Zij blijven de vruchten plukken van hun sterke klantgerichtheid, van schaalgrootte en van de voortgaande investeringen in nieuwe technologie. Vorig jaar waren onze twee volwassen markten, Nederland en de Verenigde Staten, gezamenlijk goed voor 86,7% van de omzet en 94,0% van het bedrijfsresultaat. Daarnaast is grote vooruitgang geboekt met de verdere expansie in Zuid- en Centraal-Europa, Azië en Latijns-Amerika voor aanzienlijke groei in de komende jaren. In de Verenigde Staten steeg het bedrijfsresultaat niettegenstaande aanzienlijke concurrentie met 62,1% van 354,2 miljoen in 1996 naar 574,2 miljoen in 1997. Hoewel deze stijging gedeeltelijk is toe te schrijven aan het feit dat Stop Shop voor het eerst een vol jaar heeft bijgedragen, ten opzichte van slechts zes maanden in 1996, is de opwaartse trend duidelijk structureel en zal zich in de komende jaren zeker voortzetten. Uit Project Compete ontstaan steeds meer voordelen en de resultaten dragen bij aan onderlinge synergie en aan kennisuitwisseling tussen onze dochterondernemingen. Project Compete richt zich op informatie technologie, individuele marketing, category management, inkoop, ontwikkeling van huismerken, logistiek en distributie, winkelbouw, management development en financiën. Onze Amerikaanse werkmaatschappijen behouden de volledige verantwoordelijkheid voor hun eigen resultaten en dagelijkse bedrijfsvoering. Hierdoor is elke winkel in staat om snel en accuraat te reageren op de behoeften van de klant. Onze dochterondernemingen in de Verenigde Staten hebben de opdracht voortvarend te streven naar uitbreiding in de bestaande en aangrenzende werkgebieden. Ondertussen zijn wij op centraal niveau alert op grote acquisities in de zich verder consoliderende Amerikaanse levensmiddelenbranche als de mogelijkheden zich daartoe voordoen. Leaders in global food retailing Koninklijke Ahold Jaarverslag 1997

Jaarverslagen | 1997 | | pagina 21