Ahold Regio's Omzet- aandeel in Ahold in Nederland In Nederland behaalde Ahold een omzet van f 15,9 miljard. Naast 680 Albert Heijn-supermarkten bezit Ahold ook ruim 1.070 speciaalzaken, alsmede Grootverbruik Ahold en eigen productiebedrijven. Ahold is voor 73% eigenaar van groothandel Schuitema. 31,5 Aandeel bedrijfs resultaat in 33,0 Hoogtepunten in 1997 Sterke omzetstijging in de supermarkten Formuledifferentiatie bij Albert Heijn Recordaantal verbouwingen van supermarkten Schuitema versterkt marktpositie Etos opent elke week een winkel Ahold in de Verenigde Staten Met 830 winkels en een omzet van 14,3 miljard behoort Ahold tot de top 5 van Amerikaanse supermarkt- ondernemingen. De interne synergie versterkt de positie van Ahold als prominente detailhandelsonderneming langs de oostkust. 55,2 61,0 Stop Shop overtreft verwachtingen Slagvaardige onderlinge samenwerking BI-LO Bonuscard zeer gewaardeerd Integratie naar 4 werkmaatschappijen afgerond Opening eerste Concept 2000-winkel Ahold in andere Europese landen Ahold opende nieuwe supermarkten, hypermarkten en discountwinkels in onder meer Portugal, Spanje en Tsjechië. De omzet in Zuid- en Centraal-Europa steeg met 26,1% tot f 3,2 miljard. 6,3 9,7 Aanhoudende omzetgroei in Portugal Forse investeringen in Tsjechië Sterke basis gelegd in Spanje T Ahold in Latijns-Amerika In Latijns-Amerika is Ahold mede eigenaar van de supermarktketens Disco in Argentinië en Santa Isabel, met winkels in Chili, Fteru, Paraguay en Ecuador. Ahold is tevens mede-eigenaar van de Braziliaanse detailhandelsonderneming Bomprego. De op jaarbasis berekende omzet van Latijns-Amerika bedroeg ongeveer f 8 miljard. Ahold in Azië In Azië ontwikkelt Ahold samen met lokale partners de pan-Aziatische TOPS-supermarktformule in Thailand, China, Singapore, Maleisië en Indonesië. De bijna 100 winkels in Azië hadden een gezamenlijke omzet van f 0,9 miljard. 5,2 1,8 4,4 II Uitstekende resultaten van Bompre^o 1 Acquisitie van SuperMar in Brazilië Hypermarkt met 84 kassa's geopend Aanzienlijk groeipotentieel -4,3 Uitbreiding winkelbestand Forse toename aantal TOPS-klanten Thailand: 15 winkels op één dag geopend China: distributie versproducten verbeterd Singapore: nieuwe winkels in woonwijken

Jaarverslagen | 1997 | | pagina 2