jaar volledig gerenoveerd. Ondertussen experimenteren wij met verbeterde indeling, nieuwe formules, andere producten en de introductie van diensten die in de behoeften van onze klanten voorzien. Achter de schermen zijn de veranderingen nog spectaculairder. Wij stellen onze organisaties regelmatig bij om nog weer beter te functioneren. Steeds meer worden de mogelijkheden van nieuwe technologie en schaalgrootte ook toegepast bij inkoop, distributie, ontwikkeling van huismerken, reclame, promotie en voor de inzet en ontwikkeling van onze medewerkers. Dergelijke innovatie draagt bij aan Ahold's wereldwijde leer- curve, waarbij ervaring die wordt opgedaan in een bedrijfsonderdeel het totale kennis potentieel van de gehele onderneming verrijkt. Kennis versterkt ons succes. Bouwen aan een wereldwijd team Eind 1997 had Ahold wereldwijd bijna 220.000 medewerkers. Ze dragen allemaal bij aan de verwezenlijking van onze doelstellingen om de beste en grootste supermarktonderneming ter wereld te worden. Tot het Ahold-team behoren heeft voordelen én verplichtingen. Ahold is een sterk klantgerichte organisatie die streeft naar profijtelijke continuïteit. Dat kunnen we niet bereiken zonder gemotiveerde medewerkers. Aan hun opleiding en training wordt veel aandacht besteed. Onze belofte aan belanghebbenden Klanten: Uitstekende winkels, ruime keus, aantrekkelijke prijzen Medewerkers: Prettige werkomgeving Aandeelhouders: Blijvend hoog rendement Leveranciers: Duurzame onderlinge samenwerking Algemeen: Maatschappelijke verantwoordelijkheid Kennis en vaardigheden worden voort durend verbeterd, initiatief aangemoedigd en prestaties zowel gestimuleerd als gehonoreerd. Individueel en als groep. Ook zijn de mogelijkheden om deel te nemen in Ahold's goede resultaten verruimd en kunnen meer medewerkers daadwerkelijk in hun carrière bijdragen aan de internationale expansie. We blijven echter onder alle omstandigheden terdege gericht op de kritische succesfactoren van de onderneming, omdat alleen een optimale dienstverlening aan de klant continuering van ons succes garandeert. Om wereldwijd de beste te zijn, moeten we een ijzersterk team op het speelveld hebben staan.

Jaarverslagen | 1997 | | pagina 19