in opkomende markten). En er zijn projecten met leveranciers om efficiënter te werken, de winstgevendheid van beide partijen te optimaliseren en de klant nog Onze top 10 uitgangspunten 1. Klantgerichtheid 2. Aantrekkelijke werkomgeving 3. Kwaliteit 4. Innovatie 5. Groei 6. Rendement 7. Ondernemerschap 8. Bedrijfscultuur 9. Maatschappelijke verantwoordelijkheid 10. Communicatie beter van dienst te zijn. Daarnaast wordt, door de groei van de onderneming en de internationalisatie, het carrièreperspectief voor de medewerkers verbreed. De meetlat ligt hoger In de gehele wereld verandert het karakter van de detailhandel. Door deze ontwikkelingen ontstaan nieuwe mogelijkheden voor Ahold. In volgroeide consumentenmarkten hebben nieuwe technologische toepassingen de deur geopend naar een ongekende operationele efficiency en naar belangrijke voordelen uit schaalgrootte. In minder ontwikkelde consumentenmarkten hebben zeer velen nog nooit een moderne supermarkt gezien, terwijl ze juist nu voor het eerst van de welvaart kunnen proeven. Ahold biedt wereldwijd met steeds meer winkels bestaande en nieuwe klanten een ruime keus uit een kwalitatief hoogstaand assortiment voor een lage prijs. Hierdoor neemt voor de aandeelhouder het winstpotentieel toe. Daarom hebben we de interne meetlat inmiddels een streepje hoger gelegd en ons verbonden om in de komende jaren de winstgroei per aandeel versneld te doen stijgen. De lat is ook omhooggegaan voor de uitwisseling van kennis en ervaring binnen het bedrijf. Hoewel de interne uitwisseling van kennis en ervaring al goed is gevorderd, kan deze nog verder verbeterd worden. Kennis is macht Bij Ahold trachten we onze concurrenten nooit te onderschatten. Dat zou zeker tot een verzwakking van onze posities leiden. Om te zorgen dat onze klanten ónze klanten blijven, is het zaak de anderen een stapje voor te blijven en zelf voortdurend nieuwe trends te zetten in plaats van het algemeen aanvaarde te volgen. Onze winkels zijn hierbij direct betrokken. Elke winkel wordt ten minste een keer in de vijf lSmóiU«AA>.< I WÊËÈË MUM IV0.

Jaarverslagen | 1997 | | pagina 18