W m IP LdftÉJk -> is'precisieretair. Dit is een combinatie van geavanceerde informatietechnologie, uiterst flexibele distributie en een klant die laten zijn, is Ahold de favoriete supermarkt van miljoenen lokale klanten, verdeeld over vier continenten. Onze strategische doelen Versterking van onze positie in de volgroeide markten van Nederland en de Verenigde Staten door: Autonome groei Acquisities Efficiëntieverbeteringen Differentiatie Innovatie Synergie en door deze uitgangspunten blijvend te hanteren. Actieve benadering van de vele mogelijkheden in de groeimarkten van Azië, Latijns-Amerika, en Zuid- en Centraal-Europa door: Acquisities en joint ventures Ontwikkeling van winkelketens letterlijk bovenaan de distributieketen is geplaatst. Aan de basis van precisieretail staan de scanningkassa's, die automatisch 'on line' en ter plekke het koopgedrag van de individuele klant registreren. Daardoor zijn onze winkels in staat om op economisch verantwoorde wijze het product- en dienstenaanbod toe te spitsen op de precieze behoeften van de lokale klantenkring. Door de klant nummer 1 te Schaalgrootte Hoewel de detailhandel voor de consument een voornamelijk lokale activiteit is, wordt bij Ahold achter de schermen op wereldwijde schaal uitdrukkelijk gestreefd naar synergie tussen de bedrijfsonderdelen. Hierdoor kan het operationele management op lokaal niveau gebruik maken van schaalvoordelen die alleen een wereldwijde organisatie biedt. De synergie en schaalvoordelen zijn met name steeds duidelijker zichtbaar bij de inkoop, de distributie, de marketing en bijvoorbeeld in de personele sector. Het intensieve gebruik van op elkaar aangesloten informatiesystemen levert talrijke nieuwe mogelijkheden op. Ook markteconomische en infrastructurele ontwikkelingen bevorderen het behalen van voordeel uit onze groeiende omvang. Ahold ontplooit synergie-initiatieven binnen de landsgrenzen (zoals met Project Compete in de Verenigde Staten) en over grenzen heen (zoals bijvoorbeeld het 'mentorsysteem', dat ervaren Ahold- supermarktbedrijven voor advies en assistentie koppelt aan nieuwe activiteiten Ahold versterkt positie in VS door acquisitie Red Food Stores, dat wordt geïntegreerd in BI-LO V i 1995

Jaarverslagen | 1997 | | pagina 17