Ahold's visie In Ahold-winkels op vier continenten doen iedere dag miljoenen klanten hun boodschappen. De klant bepaalt het succes van onze onderneming. Wij doen er alles aan om het onze klanten volledig naar de zin te maken. Door de dienst verlening verder te optimaliseren wil Ahold in de komende jaren de beste en grootste supermarktonderneming van de wereld worden. Deze visie is verankerd in De afgelopen vijf jaar: Omzet 134% gestegen tot f 50,6 miljard Bedrijfsresultaat toegenomen met 218% tot f 1,8 miljard Nettowinst gegroeid met 206% tot f 934 miljoen Winst per aandeel verbeterd met 86% tot f 1,77 Winkelbestand verdubbeld tot 3.200 vestigingen een 110-jarige geschiedenis. De Ahold- bedrijven hebben inmiddels in 17 landen sterke marktposities ontwikkeld, aanvankelijk in Nederland, vervolgens in de Verenigde Staten en nu in Azië, Latijns-Amerika, Zuid- en Centraal- Europa. Voor de groei wordt gebruik gemaakt van kennis en ervaring die binnen het bedrijf aanwezig is. Het is de detailkennis van nagenoeg elk aspect van de kernactiviteit die Ahold zijn solide ondernemingsbasis verschaft en het bedrijf in staat stelt om zelfverzekerd zijn doelstellingen te realiseren. Of het nu gaat om groei in bestaande en nieuwe markten, om samenwerking en synergie, of om de klant innovatief nog weer beter van dienst te zijn. De kracht van de onderneming is gebaseerd op een sterke financiële staat van dienst en een grote aandacht voor aandeelhouderswaarde, waardoor de onderneming een internationaal gewaardeerd groeifonds is. De klant is nummer 1 Als gevolg van toenemende concurrentie, een groter informatieaanbod voor iedereen en verhoogde mobiliteit is het succes van een winkel steeds meer afhankelijk van het vermogen om de klant te bieden wat hij wil, wanneer hij het wil en hoe hij het wil. De consument is veranderlijker dan ooit tevoren. Tegelijkertijd neemt de diversiteit van het productassortiment nog toe. Ahold's antwoord op deze ontwikkelingen hold gaat vliegend van start in Portugal: mede-eigenaar supermarktketen Pingo Doce 1993

Jaarverslagen | 1997 | | pagina 16