Profiel Koninklijke Ahold Koninklijke Ahold is een groeiende, internationale supermarkt onderneming met 3.200 vestigingen in Europa, de Verenigde Staten, Latijns-Amerika en Azië en een omzet in 1997 van ruim f 50 miljard. De onderneming heeft wereldwijd bijna 220.000 medewerkers en bedient elke week meer dan 20 miljoen klanten. Ahold heeft in Nederland zes winkelketens met een omzet van f 15,9 miljard en in totaal circa 1.700 winkels, waaronder Albert Heijn (supermarkten), Gall Gall (slijterijen) en Etos (drogisterijen). Ahold heeft een belang van 73% in de groothandelsorganisatie Schuitema. Grootverbruik Ahold en enkele productie bedrijven behoren eveneens tot het concern. Ahold bezit in de Verenigde Staten vier supermarktketens met gezamenlijk meer dan 800 winkels en een omzet van 14,3 miljard. Met BI-LO, Giant Food Stores (inch Edwards), Tops Markets (incl. Finast) en Stop Shop behoort Ahold tot de top van de Amerikaanse supermarktondernemingen. In andere Europese landen heeft Ahold meer dan 300 winkels. In Portugal is Ahold mede-eigenaar van de supermarktketen Pingo Doce en de Feira Nova- hypermarkten. In Tsjechië bezit Ahold de supermarktketen Mana en de discountketen Sesam. In Spanje en Polen ontwikkelt Ahold samen met partners nieuwe winkelketens. In Latijns-Amerika is Ahold mede-eigenaar van de vooraanstaande supermarkt keten Bomprego, die in noordoost Brazilië marktleider is. In Argentinië is Ahold mede-eigenaar van de leidende supermarktketen Disco en in Chili, Peru, Paraguay, en Ecuador van de snel groeiende Chileense supermarktketen Santa Isabel. In Azië werkt Ahold met lokale partners aan de opbouw van de TOPS- supermarktketens in vijf landen: Thailand, China, Singapore, Maleisië en Indonesië. Koninklijke Ahold Jaarverslag 1997 Leaders in global food retailing

Jaarverslagen | 1997 | | pagina 102