00 Ahold Profiel Koninklijke Ahold.is een groeiende, internationale super marktonderneming. De onderneming heeft, verspreid over Europa en de Verenigde Staten winkelketens met in totaal bijna 3.000, vestigingen en een omzet van 36,5 miljard. In Zuidoost-Azië is Ahold in vijf landen actief. In Brazilië is Ahold mede-eigenaar van een vooraanstaande supermarktketen. De onderneming heeft wereldwijd 190.000 mensen in dienst. Ahold bezit in Nederland zes winkelketens met in totaal circa 1.600 winkels. Albert Heijn (supermarkten), Gall Gall (slijterijen), Etos (drogisterijen), Jamin (zoetwaren), De Tuinen (gezondheidsdrogisterijen) en Ter Huurne (grenswinkels). Ahold heeft een belang van 73 in de groothandels organisatie Schuitema. Grootverbruik Ahold (GVA) en enige productiebedrijven behoren eveneens tot het concern. Ahold bezit in de Verenigde Staten vier supermarktketens met gezamenlijk meer dan 800 winkels en een omzet in 1996 van $11.2 miljard. Met BI-LO, Giant Food Stores (incl. Edwards), Tops Markets (incl. Finast) en de medio 1996 aangekochte supermarktketen Stop Shop behoort Ahold tot de top van Amerikaanse supermarktondernemingen. In Portugal is Ahold via de joint venture Jerónimo Martins Retail (JMR) mede-eigenaar van de supermarktketen Pingo Doce en de Feira Nova hypermarkten. In Tsjechië bezit Ahold de supermarktketen Mana, de discountketen Sesam en Euronova-cash carry's. In Polen en Spanje is Ahold samen met partners begonnen aan de ontwikkeling van nieuwe winkelketens. tciv

Jaarverslagen | 1996 | | pagina 82