Ahold in het kort KONINKLIJKE AHOLD JAARVERSLAG 1996 Omschrijving Aandeel in bedrijfsresultaat Omzetaandeel Bedrijfsonderdelen Geografische ligging Hoogtepunten in 1996 Ahold in Nederland Albert Heijn is de grootste supermarktketen in Nederland. In 1996 besteedde de consument meer dan f 10 miljard in de 665 winkels van Albert Heijn. Ahold bezit ook speciaalzaken, een grootverbruikonderneming en eigen pro ductiebedrijven (Meester, Marvelo). Ahold is 73% eigenaar van groothandel Schuitema. Bedrijfsresultaat in Omzet in Albert Heijn, 665 supermarkten Gall Gall, 444 slijterijen Etos, 297 drogisterijen Jamin, 201 zoetwarenwinkels De Tuinen, 38 gezondheidswinkels Ter Huurne, 4 grenswinkels Grootverbruik Ahold (GVA) Productiebedrijven Marvelo en Meester 73% van groothandel Schuitema 1 Winkelopeningstijden uitgebreid. 1 Albert Heijn versterkt positie. Nieuwe samenwerking met Shell. Acquisities Primarkt en Den Toom. Verdere groei Grootverbruik Ahold. Ahold in de Verenigde Staten Met 4 supermarktketens met in totaal 817 winkels en meer dan 100.000 mede werkers behoort Ahold tot de top-5 van Amerikaanse supermarktondernemingen. Langs de oostkust is Ahold USA op vele plaatsen marktleider. Bedrijfsresultaat in Omzet in 1 Tops Markets, inclusief Finast, 225 winkels 1 Stop Shop, 185 supermarkten Giant, inclusief Edwards, 141 supermarkten BI-LO, 266 supermarkten Totaal Ahold USA, 817 supermarkten 1 22 juli 1996: Stop Shop definitief bij Ahold USA. Overname gefinancierd uit opbrengst zeer grote aandelenemissie. 1 Najaar 1996: werkgebieden Ahold USA nieuw ingedeeld. Finast onderdeel Tops, Edwards samen met Giant. Ahold USA bestaat nu uit 4 grote supermarktketens: Tops, Stop Shop, Giant en BI-LO. Ahold in andere Europese landen In Portugal is Ahold mede-eigenaar van super marktketen Pingo Doce en hypermarktketen Feira Nova. In Spanje werkt Ahold in een joint venture. In Tsjechië is Ahold eigenaar van de Mana-supermarkten, discountwinkels en cash carty-bedrijven. In Polen werkt Ahold in een 50/50 joint venture. Portugal: 110 Pingo Doce-supermarkten, 12 Feira Nova-hypermarkten 1 Spanje: 11 supermarkten 1 Tsjechië: 108 winkels Polen: 30 vestigingen Bedrijfsresultaat in Omzet in Continuering resultaatgroei Portugal. Mana-supermarkten in geheel Tsjechië. 1 Eerste winkels open in Polen en Spanje. Ahold Asia Pacific/Latijns-Amerika In Azië is Ahold actief in 5 landen: Maleisië, Singapore, Thailand, Indonesië en China. In deze landen worden Tops-supermarkten en BI-LO-discountwinkels ontwikkeld. Tops-supermarkten hebben in alle Aziatische landen dezelfde formule en identiteit. In Latijns-Amerika is Ahold in Brazilië mede eigenaar van supermarktketen Bomprego in het noordoosten. Bedrijfsresultaat in Omzet in 1 Ahold heeft in Azië de eerste Tops winkels in Maleisië, Singapore, China, Indonesië en Thailand. In deze landen komen ook BI-LO- discountwinkels. 1 Bomprego in Brazilië heeft 50 grote super- markten/hypermarkten. Eerste Tops-supermarkten en BI-LO-discountwinkels in 5 landen in Azië. 1 Eerste eigenmerk-producten. Start activiteiten in Thailand. Voortgang in China. Overeenkomst in Brazilië met Bomprego. IV

Jaarverslagen | 1996 | | pagina 4