Ondernemingsraad in de gelegenheid waren gesteld voor de vervulling van deze vaca tures aanbevelingen te doen en nadat was vastgesteld dat deze colleges geen bezwaar aantekenden tegen deze benoemingen. Ir. J.H. Choufoer trad op 15 mei 1996 af als president-commissaris. Hij was gedurende bijna 11 jaar verbonden aan de Raad van Commissarissen, waarvan de laatste 9 jaar als president-commissaris. Wij hebben zijn leiding altijd bijzonder gewaardeerd, aangezien hij een bekwaam en toegewijd voorzitter was. Voor zijn buitengewone betrokkenheid bij Ahold zijn wij hem zeer erkentelijk. Met ingang van 1 april 1997 hebben wij drs. A.M. Meurs benoemd tot lid van de Raad van Bestuur. De heer Meurs, 46 jaar, is thans Directeur Business Development. Hij kwam bij Ahold in dienst in 1992 als Directeur Financiën. In de Raad van Bestuur zal de heer Meurs verantwoorde lijk zijn voor Finance and Taxes, Financial Control and Administration, Internal Audit en Business Development. Gedurende het verslagjaar liet de Raad van Commissarissen zich op de hoogte houden van de gang van zaken en werd periodiek vergaderd met de Raad van Bestuur. Beraadslaagd is over onderwerpen als de ondernemingsstrategie, de topstruc tuur, remuneratie van de Raad van Bestuur, de kwartaalresultaten en de ontwikkeling van de vermogenspositie. Ook is uitvoerig overlegd over door de vennootschap verrichte acquisities, met name die van Stop Shop in de Verenigde Staten en de uitgifte van nieuwe aandelen. De overlegvergaderingen van de Centrale Ondernemingsraad waarin de jaarcijfers en het sociaal beleid van Ahold werden behandeld, zijn door leden van onze raad bijgewoond. Raad van Commissarissen Zaandam, 26 maart 1997 Select, het huismerk van Stop Shop, is erg populair bij de klanten. 39

Jaarverslagen | 1996 | | pagina 43