Verwachting voor 1997 Naar verwachting zullen zowel de omzet als het bedrijfsresultaat in Nederland en overig Europa hoger zijn dan in 1996. In de Verenigde Staten zullen, vooral door een volledig meetellend Stop Shop, de omzet en het bedrijfsresultaat aanzienlijk toenemen. De activiteiten in Brazilië (Bomprego) zullen een posi tieve bijdrage leveren aan het bedrijfsresultaat en het resultaat na belastingen. In Asia Pacific moet voorals nog rekening worden gehouden met aanloopverliezen. Het geconsolideerde resultaat na belastingen zal in 1997 aanzienlijk hoger zijn dan dat over het boekjaar 1996. Ook de winst per aandeel zal in 1997 belangrijk toenemen. Voorts verwachten wij dat het eigen vermogen zal stijgen en de solvabiliteit zal verbeteren. KONINKLIJKE AHOLD JAARVERSLAG 1996 1997 verwachten wij dat in Nederland sprake zal zijn van een voort zetting van de trend van de afgelopen jaren, waarbij de afzet van voedings- en genot middelen in geringe mate zal toenemen. Bij een geringe inflatie zal sprake zijn van een beperkte volumegroei. Bij Albert Heijn zal in 1997 het accent liggen op nog betere en ook nieuwe vormen van serviceverlening aan de klant. Daarnaast blijven optimalisatie van de goederenstroombeheersing en verbetering van de kostenstructuur belangrijke aan dachtspunten. Albert Heijn verwacht in 1997 opnieuw een hoger bedrijfsresultaat, waarbij omzet en marktaandeel verder zullen toenemen. Speciaalzaken Ahold verwacht voor 1997 dat zowel omzet, marktaandeel en het bedrijfsresultaat zullen toenemen. Evenals in 1996 zal de omzetgroei vooral gerealiseerd worden door uitbreiding van het aantal franchisenemers. Grootverbruik Ahold verwacht een ver dere toename van de omzet en een voort gaande verbetering van het bedrijfsresultaat. Toename van het bedrijfsresultaat wordt ook verwacht bij de productiebedrijven. De groothandelsorganisatie Schuitema verwacht een resultaat dat tenminste gelijk is aan dat van het voorgaande jaar. In Portugal en Tsjechië zal sprake zijn van een verdere groei van de omzet en het bedrijfsresultaat. De hoge groeipercentages van de afgelopen jaren, met name in Portugal, zullen mogelijk iets afnemen. 36

Jaarverslagen | 1996 | | pagina 40