Ahold in de samenleving Ahold is als internationale detailhandelsonderneming nauw betrokken bij de samenleving en bij maat schappelijke en sociale ontwikkelingen die daarin plaatsvinden. Uit de profijtelijke groei die succesvol wordt nagestreefd in steeds meer landen, resulteren belangrijke bijdragen voor de economische groei van die landen en voor de werkgelegenheid. KONINKLIJKE AHOLD JAARVERSLAG 1996 :i goed ontwikkelde consumenten markten als Nederland en de Verenigde Staten zijn onze supermarktactiviteiten stevig verankerd in lokale gemeenschappen. De consument beschouwt onze professio neel geleide winkels niet uitsluitend als plaats om boodschappen te doen, maar ook als centrum voor contacten met buurtbewo ners. Deze functie wordt als buitengewoon belangrijk ervaren. Onze winkelmanagers zijn zich hiervan bewust en stellen zich mede tot doel dergelijke functies te be schermen en eventueel uit te bouwen. Ahold volgt met grote belangstelling de ontwikkelingen op het gebied van de moderne biotechnologie. Deze ontwikke lingen kunnen een grote invloed hebben op het voedingspakket dat in onze winkels wordt aangeboden. Ahold is van mening dat genetische modificatie in de toekomst van veel betekenis kan zijn voor de samen leving en de individuele consument. Daarom moeten ontwikkelingen op dit ge bied onderhevig zijn aan strikte veiligheids- en gezondheidscontrole. Om consumenten de gelegenheid te geven zelf te beslissen welke producten ze wel of niet wensen, acht Ahold etikettering noodzakelijk. De klant behoudt daardoor een keus. De BSE-crisis heeft vorig jaar aange toond dat er onvoldoende beschermende maatregelen zijn in Europa om met dit soort alarmerende situaties om te gaan. Ahold is daarom voorstander van Europese harmonisatie waardoor de consument meer zekerheid wordt geboden. Ahold heeft vorig jaar wederom grote vorderingen gemaakt met het terugdringen en hergebruik van de hoeveelheden verpakkingsmateriaal. Ook anderszins is aan de bescherming van het milieu veel aandacht geschonken. In de agrarische sector betreft dit onder meer het voortgaan met gecontroleerde teeltprogramma's en het bevorderen van diervriendelijk gedrag bij producenten van vlees. In de sector logistiek en transport blijft Ahold streven naar een zo efficiënt mogelijke bevoorrading, zodat emissie- overlast wordt teruggedrongen. Alle Ahold-bedrijfsonderdelen hebben vorig jaar voortgang geboekt in hun streven het energieverbruik zo efficiënt mogelijk te maken en verder terug te dringen. Onze supermarkten zijn meer dan uitsluitend inkoopplaatsen voor levensmiddelen. Ook het sociale aspect krijgt in de winkel aandacht. Het bankje in deze Edwards-winkel wordt door de klant gewaardeerd. 30

Jaarverslagen | 1996 | | pagina 34