KONINKLIJKE AHOLD JAARVERSLAG 1996 Ahold-medewerkers bij Tops in de VS, Pingo Doce in Portugal en Tops in Maleisië. de onderneming een intern mentoraat- systeem. Onder dit systeem hebben de Ahold-supermarktketens in de Verenigde Staten en Nederland elk een land toege wezen gekregen, waaraan ze kennis en ervaring overdragen. Het enthousiasme is groot. Het management van de joint venture weet waar het terecht kan en de ketens in de VS en Nederland kunnen daadwerkelijk internationaal bijdragen. Onder het Ahold-mentoraatprogramma ondersteunt Albert Heijn de ontwikkelin gen in China, Centraal Europa en Spanje. Giant begeleidt Thailand. Maleisië en Singapore worden gesteund door Tops en Indonesië kan zich op BI-LO verlaten. Stop Shop draagt bij aan de ontwikke lingen in Brazilië. Vorig jaar is het Management Development-programma geactualiseerd en aangepast aan nieuwe behoeften die parallel lopen met de internationalisering en de snelle voortgaande groei van de onderneming. Het nieuwe MD-programma heeft de behoeften voor de komende jaren opnieuw in kaart gebracht en is sturend in de managementontwikkeling van de gehele onderneming. Nederland Het gemiddeld aantal medewerkers in Nederland bedroeg vorig jaar 56.419, een groei van 7,4%. Ook naast groei als gevolg van acquisities, was er sprake van het scheppen van nieuwe banen. Het ziekteverzuim, inclusief zwangerschaps verlof, bedroeg 6,0%, opnieuw een daling ten opzichte van 1995. Het verloop onder medewerkers blijft relatief laag. In het verslagjaar werden verkiezingen gehouden voor de ondernemingsraden. 28

Jaarverslagen | 1996 | | pagina 32