De Ahold-appel Inhoud Bijna iedere dag kopen miljoenen mensen in de wereld appels bij een Ahold-supermarkt. Jong en oud, allemaal verschillend in omvang en kleur, net zoals de vrucht die ze kopen. Hun keuze wordt bepaald door factoren die bijna nog meer van elkaar verschillen. Het feit dat onze klanten appels kopen is niet verrassend. Wel verrassend is het feit dat de appels er zijn wanneer ze die willen en ook nog eens op plaatsen in de wereld die ver van elkaar verwijderd zijn zoals Amsterdam, Shanghai, Recife of Charleston. Heerlijke, verse, mooie appels voor een concurrerende prijs. Waarom dit verbazingwekkend is? Omdat er in de wereld niet veel supermarkten in de buurt van een appelboomgaard staan. Kent u er een? In dit jaarverslag vertellen we daarom hoe Ahold- appels iedere dag opnieuw in perfecte conditie bij onze klanten komen. We laten u zien hoe Ahold een van de toonaangevende supermarktondernemingen in de wereld is geworden met momen teel bijna 3.000 winkels op vier continenten. Ahold's verhaal gaat over groei. Die groei is gebaseerd op kennis, initiatief, durf, nieuwe denkbeelden en echte ondernemersgeest. Vorig jaar is de groei van Ahold spectaculair geaccelereerd. 1996 is het jaar geworden waarin ambities werden gerealiseerd en ideeën tot ontluiking kwamen. KONINKLIJKE AHOLD JAARVERSLAG 1996 III Ahold in het kort 1 Kerncijfers 1996 2 Ahold's visie 9 Bericht aan aandeelhouders 12 Jaarverslag Raad van Bestuur 38 Bericht Raad van Commissarissen 41 Jaarrekening 65 Overige gegevens 66 Resultaat en eigen vermogen volgens waarderingsgrond slagen in de VS 68 Kerncijfers over tien jaar 70 Bestuur en management 72 Investor relations Foto omslag: Tops-supermarkt, VS li

Jaarverslagen | 1996 | | pagina 2