Azië en Latijns-Amerika Vorig jaar is door Ahold voortvarend invulling gegeven aan zijn doelstellingen voor Azië. Niet alleen kwamen vier joint ventures met sterke lokale partners tot stand, ook werden 36 winkels geopend. In de gehele regio zullen in de komende jaren steeds meer goed geoutilleerde Tops-supermarkten worden toegevoegd. De formule is in alle Aziatische landen identiek. Uit de activiteiten in Azië resulteerde voor 1996 een aanloopverlies van f 20,6 miljoen.In Latijns-Amerika verwierf Ahold aan het einde van het jaar 50% van het stemgerechtigde kapitaal in de supermarktonder neming Bomprego in het noordoosten van Brazilië. KONINKLIJKE AHOLD JAARVERSLAG 1996 A .ziatische markten Zowel de Tops-supermarkt als de comple menterende BI-LO-discountwinkel zijn door Ahold speciaal ontwikkeld voor gebruik in de Aziatische landen waar de onderneming met lokale partners samen werkt. Hierdoor zullen twee gezichts bepalende winkelketens ontstaan. De Tops-supermarkten kenmerken zich door een aantrekkelijke inrichting. De klant wordt de keus geboden uit dagverse lokale producten en uit een groot assortiment andere artikelen uit binnen- en buitenland. Ruime keus, hoge kwaliteit en aantrek kelijke prijzen behoren met vriendelijke dienstverlening tot de Tops-formule. Een snelgroeiend aantal huismerkproducten completeert de formule. Daarentegen biedt de BI-LO-discountketen een strikt gelimiteerd assortiment van uitsluitend noodzakelijke levensmiddelen. De sobere BI-LO-winkels zullen voornamelijk in woonwijken te vinden zijn. In Maleisië werkt Ahold samen met Perlis Plantations, een dochter van de gerenommeerde Kuok Group. De joint venture heeft opvallende vorderingen gemaakt. In oktober 1996 werden de eerste Tops-winkels geopend. In Thailand, met een bevolking van 60 miljoen, werd Ahold begin 1997 mede eigenaar van 31 bestaande supermarkten. Partner is de vooraanstaande Thaise detailhandelsonderneming Central Robinson Group. In Bangkok maken de supermarkten deel uit van kwalitatief 24

Jaarverslagen | 1996 | | pagina 28