dochterondernemingen gebruiken in middels de'best practice'-methode om optimaal van eikaars kennis te profiteren, zonder overigens afstand te doen van hun eigen verantwoordelijkheid voor de lokale gang van zaken. Giant Food Stores Giant had opnieuw een uitstekend jaar met een omzetgroei van 13,6% tot 1,7 miljard. Het bedrijfsresultaat is eveneens aanzien lijk gestegen. De totale verkoopoppervlakte nam in 1996 met 12% toe, met name door de opening van zes nieuwe winkels. Door de nieuwe marktindeling van Ahold USA kreeg Giant tevens de verant woordelijkheid voor de Edwards- en de voormalige Mel's- en Mayfair-winkels in de staten New York en New Jersey. Eind 1996 beschikte Giant over 141 winkels. De Edwards-naam en -formule worden nu tevens gebruikt voor de Mel's-winkels en die van Mayfair. Steeds meer consumenten raken overtuigd van het gemak en de voordelen die de krachtige EDLP-formule (elke dag de laagste prijs) biedt. Gekoppeld aan Giant's grote ervaring met consumen tenmarketing, margebeheer en nieuwe ontwikkelingen op het gebied van winkel constructie, zijn de vooruitzichten voor de twee nu binnen Giant samengevoegde winkelketens uitstekend. In 1997 zal Giant acht nieuwe winkels openen en de integratie van Edwards met Giant afronden. BI-LO BI-LO had, onder marktomstandigheden die verre van gunstig waren, een uitstekend jaar met een omzetstijging van 3,6% naar 2,6 miljard. Ook het bedrijfsresultaat steeg aanzienlijk. De concurrentie was nog hevig. BI-LO gebruikte het afgelopen jaar voor het ontwikkelen en implementeren van een nieuwe strategie, Vision 2000. Men richt zich met name op het herstel en de verbetering van de relatie met de plaatselijke klant. Oudere BI-LO-winkels die hun aantrekkingskracht verloren hadden, werden gesloten of omgebouwd tot moderne supermarkten, die optimaal in staat zijn te concurreren. De service is sterk verbeterd en een nieuw ontworpen BI-LO-supermarkt blijkt goed aan te slaan. De integratie van de voormalige Red Food Stores in de staten Tennessee en Georgia is in het verslagjaar afgesloten. Onder de BI-LO-naam en -formule leveren deze winkels een duidelijk groeiend resultaat. Aan het eind van het jaar exploiteerde BI-LO 266 winkels, vijf meer dan vorig jaar. In een BI-LO-supermarkt boodschappen doen met het hele gezin. 23

Jaarverslagen | 1996 | | pagina 27