KONINKLIJKE AHOLD JAARVERSLAG 1996 De Feira Nova-hypermarkten in Portugal bieden de klant een uitgebreid assortiment verse producten. Pingo Doce-supermarkten in Portugal bieden de klant ook talrijke huismerkproducten. Ahold werkt samen met het Duitse detail-handelsbedrijf Allkaüf. De 50/50 joint venture beschikte aan het einde van het verslagjaar over 30 winkels en 4 cash carry-bedrijven. Met gebruik making van eerder opgedane ervaring in Tsjechië worden plannen tot uitvoering gebracht. Detailhandelsmogelijkheden in Polen zijn veelzijdig. Het management draagt zorg voor de ontwikkeling van verschillende winkelformules. De opening van de eerste Ahold Allkauf- hypermarkt wordt in de tweede helft 1997 verwacht. Andere hyper- en supermarkt projecten alsmede cash carry's en discountwinkels verkeren in verschillende stadia van voorbereiding. Ook overnames behoren tot de strategie van onze Poolse joint venture. In Spanje is Ahold in oktober 1996 begonnen in een 50/50 joint venture, Store 2000, samen met het Catalaanse familiebedrijf Caprabo. Het doel van de joint venture is om in de komende jaren te komen tot een netwerk van super markten en hypermarkten. Daarvoor komen alle Spaanse provincies in aan merking met uitzondering van Catalonië waar Caprabo eigen winkels heeft. Nog voor het einde van het jaar verwierf Store 2000 via een overname haar eerste 11 winkels in Madrid. Verwacht wordt dat door bundeling van lokale en internationale kennis in de komende jaren snelle vooruitgang zal worden gerealiseerd. Associated Marketing Services (AMS) ontwikkelde vorig jaar talrijke nieuwe Euroshopper-producten, die als budget artikel goed aanslaan. Door het grote volume wordt tegen lage prijs ingekocht 18

Jaarverslagen | 1996 | | pagina 22