Het allerbelangrijkste was echter de voortdurende enthousiaste ondersteuning door onze klanten, een steeds meer gedifferentieerd en veeleisend publiek. Hoe groot en hoe internationaal we ook worden, we zullen nooit vergeten dat uiteindelijk de klant ons succes bepaalt. Daarom zijn onze grootste inspannin gen erop gericht om hem of haar in onze winkels optimaal van dienst te zijn en meerwaarde te bieden voor het geld. Boodschappen doen in onze winkels moet zich onder alle omstandigheden positief onderscheiden van de con current. Het basisprincipe is dat de klant in schone en prettige winkels komt met een voortreffelijke keus uit kwaliteitsproducten tegen een aantrekkelijke prijs. De bediening moet vriendelijk en dienstbereid zijn. Dat we achter de schermen gebruik maken van de laatste technologie-ontwikkelingen op het gebied van distributie, draagt ertoe bij dat onze winkelmedewerkers meer tijd zullen hebben om zich met de klant bezig te houden. In mei 1997 zal Albert Heijn aftreden als lid van de Raad van Commissarissen. Gedurende een periode van bijna 50 jaar heeft Ab talrijke, zeer waardevolle bijdragen geleverd aan de ontwikkeling van de onderneming. Wij zijn hem hiervoor grote erkenning verschuldigd. Als lid van de Raad van Bestuur verwelkomen wij in april 1997 Michiel Meurs. Een langetermijndoelstelling is het nettoresultaat elke vijf jaar te verdubbelen en een 10% gemiddelde groei van de winst per aandeel te realiseren. Dankzij de in 1996 gerealiseerde doorbraken verwachten we deze groeipercentages de komende jaren aanzienlijk te overschrijden. Nai ;ns de Raad van Bestuur Drs. C. H. va President er Hoeven De Raad van Bestuur: (van links naar rechts) F.I. Ahlqvist, drs. P.J. van Dun, drs. C.H. van der Hoeven presidentR. Zwartendijk, E.S. Moerk. Raad van Bestuur Drs. C.H. van der Hoeven, president F.I. Ahlqvist Drs. P.J. van Dun Drs. A.M. Meurs* E.S. Moerk R. Zwartendijk Concerndirecteuren Drs. H.E. Bosma, Corporate Development* Drs. A. Buitenhuis, Financiën en Fiscale zaken Mr. RRJ. Butzelaar, Juridische zaken H. Gobes, Communicatie Drs. L.A.P.A. Verhelst RA, Administratie** Mr. N.L.J. Berger, secretaris der vennootschap Raad van Commissarissen Ir. H. de Ruiter, president-commissaris Mr. R.J. Nelissen, plaatsvervangend voorzitter R.J. Bogomolny Dr. A. Heijn Dr. J.A. van Kemenade Ir. A.J. Kranendonk Prof. Dr. R.F. Meyer Samenstelling per 26 maart 1997 Per 1 april 1997 Per 15 april 1997 11

Jaarverslagen | 1996 | | pagina 15