We liggen op koers en boeken, niettegenstaande hevige concurrentie en voortdurend veranderende marktomstandigheden, stap voor stap vooruitgang op de ingeslagen weg. Wie in generale zin de ontwikkelingen bij Ahold overziet, zal kun nen constateren dat de eerste helft van de jaren negentig niet alleen aanzienlijke groei heeft gebracht, maar ook een sterk geïntensiveer de implementatie van nieuwe technologie. Dit heeft geleid tot aan merkelijke efficiencyverbeteringen. In de tweede helft van dit decennium zal een belangrijk accent op innovatie komen te liggen. Uiteraard zullen voortgaande groei en efficiency van eminent belang blijven, maar we zijn ervan overtuigd dat de klant nieuwe vormen van dienstverlening met toegevoegde waarde in toenemende mate zal onderkennen en honoreren. Door hier optimaal op in te spelen, zullen we onze positie in de bestaande markten kunnen handhaven en uitbreiden. Een en ander zal tot gevolg hebben dat het rendement van onze activiteiten ook zal kunnen toenemen. Dat we overigens al aanzienlijke vordering maken met innovatie leest u op pagina 30 e.v. van dit verslag. De wet van de grote getallen speelt een steeds belangrijker rol in de detailhandel. In onze visie is het absoluut noodzakelijk Ahold in de komende jaren uit te bouwen tot een internationaal vooraanstaande detailhandelsonderneming. Alleen dan zullen we pas werkelijk kun nen profiteren van schaalgrootte en met de toonaangevende fabri kanten de goede relaties maximaal kunnen benutten in wederzijds belang. Naast het uitbreiden van bestaande activiteiten, zijn we daar om ook bezig met het zoeken naar nieuwe mogelijkheden om onze kennis en ervaring in te zetten. Zowel Europa als Noord-Amerika komen daarvoor in aanmerking, evenals voor ons nieuwe regio's met een bovengemiddeld groeipotentieel zoals bijvoorbeeld Zuidoost-Azië. Aan zulke activiteiten stellen we wel als voorwaarde dat we er lokale kwaliteitspartners kunnen vinden, geïnteresseerd in onze ervaring en financiële kracht. Drs. C.H. President Ahold is volop in beweging. Alle inspanningen bij elkaar helpen ons de gezonde basis voor continuïteit vast te houden en aldus de toe komst van het bedrijf en uw investering zeker te stellen. Aan de basis van dat streven staan onze medewerkers. Zij bepalen voor een belangrijk deel het succes van de onderneming en verdienen onze grote dank voor hun voortdurende inzet in turbulente tijden. Onze aandeelhouders wil ik dankzeggen voor het vertrouwen in onze onderneming. de Raad van Bestuur De Raad van Bestuur: v.l.n.r. R. Zwartendijk drs. C.H. van der Hoeven (president), E.S. Moerk, drs. P.jf. van Dun, F.I. Ahlqvist. Koninklijke Ahold Jaarverslag 1994 3

Jaarverslagen | 1994 | | pagina 7