(Ttg" Vorig jaar steeg het nettoresultaat van Ahold met 19,4% tot f 409,5 miljoen. Het bedrijfsresultaat groeide met 14,4% tot f752,4 miljoen en de winst per aandeel kwam uit op f3,46: 12,7% meer dan in 1993. In Nederland leverden vooral Albert Heijn en Schuitema opnieuw een goede prestatie. Ook Grootverbruik Ahold verbeterde zijn resultaat. Speciaalzaken Ahold en de produktiebedrijven zagen hun resultaat, voornamelijk als gevolg van incidentele factoren, enigszins dalen. Raad van Bestuur Drs. C.H. van der Hoeven, president F.I. Ahlqvist Drs. P.J. van Dun E.S. Moerk R. Zwartendijk i\lr. P.P.J. Butzelaar, directeur juridische zaken H. Gobes, directeur communicatie Drs. A.M. Meurs, directeurfinanciën C. Sterk RA, directeur administratie Mr. N.L.J. Berger, secretaris der vennootschap Raad van Commissarissen Ir. J.H. Choufoer, president-commissaris Mr. R.J. Nelissen, plaatsvervangend voorzitter R.J. Bogomolny Dr. A. Heijn Ir. A.J. Kranendonk Prof. dr. R.F Meyer Ir. H. de Ruiter Dr. J.F.A. de Soet, adviseur Samenstelling per 29 maart 1995 In de Verenigde Staten behaalden met name Giant en Tops een duidelijk hoger resultaat. Edwards en Finast zorgden met nieuwe marktbenaderingen voor aanzienlijk toegenomen, zij het nog te geringe, bijdragen aan de winst van Ahold USA. Bij deze twee ketens is de basis gelegd voor groei in de komende jaren. In het ver slagjaar kon Ahold USA de supermarktketen Red Food Stores in Tennessee verwerven. De keten is inmiddels volledig geïntegreerd binnen BI-LO. In Portugal liet onze samenwerking met Jerónimo Martins wederom een aanzienlijke omzet- en resultaatgroei zien. In Tsjechië beginnen de winkelactiviteiten duidelijk vruchten af te werpen, hetgeen aanleiding is om in het aangrenzende Polen even eens detailhandelsactiviteiten op te starten. Grote aandacht werd vorig jaar bij alle bedrijfsonderdelen gegeven aan efficiencyverbetering en optimalisatie van bestaande activiteiten. Hiermee is duidelijke vooruitgang geboekt. De behaalde resultaten beantwoorden aan onze verwachtingen. Gezonde continuïteit van de onderneming op lange termijn blijft hoofddoelstelling in de komende jaren. Dit vertaalt zich in ons streven iedere vijfjaar het nettoresultaat te verdubbelen en een gemiddelde jaarlijkse groei van minstens 10% van de winst per aandeel te realiseren. Ongeveer tweederde van de geplande groei zal autonoom zijn, de rest moet uit nieuwe acquisities en joint ventures voortkomen. Jaarlijks investeren wij de gegenereerde cashflow voor namelijk in nieuwe winkels, vernieuwingen en uitbreidingen van bestaande winkels. Dit geldt uiteraard met name voor de sterk ren derende bedrijfsonderdelen zoals Albert Heijn, Giant, Tops en de Portugese activiteiten. Zodoende wordt een aanzienlijke autonome groei gerealiseerd. In onze huidige markten ervaren we dat de klanten meer dan voorheen scherp op prijzen letten en tegelijkertijd optimale service verlangen. Bovendien verwachten ze kwaliteit in de ruimste zin van het woord. Wij kunnen vaststellen dat onze winkelketens goed in staat zijn aan deze eisen van de klant te blijven voldoen. 2 Koninklijke Ahold Jaarverslag 1994

Jaarverslagen | 1994 | | pagina 6