S verantwoordelijkheden delegeren. Medewerkers hebben in de nieuwe organisa tie direct toegang tot informatie die de manager vroeger voor zichzelf had. Een nieuwe situatie dus, met een andere wijze van samenwerken en leiding geven. Waar het eenmaal goed functioneert, zien we dat de winkels beter in spelen op de ontwikkelingen in hun lokale markten. Dan heeft de individuele klant extra redenen om voortdurend terug te komen. De rapportagelijnen in onze winkelbedrijven zijn overal korter geworden. De organisaties zijn platter geworden en er wordt efficiënter en tegen lagere kosten gewerkt. Verschillende disciplines die vroeger autonoom waren, werken nu nauw samen, waardoor een integrale procesaanpak ontstaat. De admini stratieve en procedurele kanten van het werk worden ondertussen steeds verder geautomatiseerd. Daarbij zijn functies die voorheen nog van grote betekenis waren, komen te vervallen of volledig van inhoud veranderd. Tevens ontstaat er meer behoefte aan breed inzetbare medewerkers. In dit kader worden interne cursussen voorbereid, die medewerkers bekend maken met de nieuwe inzich ten en andere wijzen van werken. Ook de breedsoortige culturele achtergron den van onze klanten vragen om aandacht. De winkelmedewerkers moeten kunnen voldoen aan de groeiende behoefte aan advies. Ze zullen steeds meer kennis moeten hebben van produkten, bereidingswijzen, hun herkomst en samenstelling. INNOVATIE Door naast het realiseren van efficiency tegelijkertijd sterk de nadruk te leggen op voortgaande innovatie, wordt de levenscyclus van een supermarkt aanzien lijk verlengd. De besparingen uit efficiencymaatregelen maken het mede mogelijk te investeren in winkels, in locaties en in talrijke nieuwe vormen van dienstverlening. Zo kunnen we alert op de dynamische wensen en voorkeuren R I 34 Koninklijke Ahold Jaarverslag 1994

Jaarverslagen | 1994 | | pagina 38