distributiecentrum desgewenst worden geïnformeerd. Ook onze eigen inkopers en leveranciers die op het informatiesysteem zijn aangesloten, kunnen de pro- duktstroom volgen. Daardoor zijn hoogfrequente, snelle leveringen mogelijk en kunnen voorraden klein en op één plaats in de keten gehouden worden. Het draait erom het produkt in de kortst mogelijke tijd van fabrikant naar klant te krijgen. Een nieuwe, nauwere samenwerking tussen detaillist en zijn leveran ciers is daarbij van groot belang. De rechtstreekse informatie over de doorver koop maakt het voor alle partijen mogelijk vroegtijdig trends te signaleren, voorraden zo klein mogelijk te houden en kosten te besparen. De nauwere con tacten kunnen bovendien leiden tot verbeterde samenwerking op het gebied van produktontwikkeling en huismerken. Het onderling vertrouwen tussen detaillist en leverancier is hierbij van eminent belang. FLEXIBILITEIT Voor alle Ahold-winkels blijft ons credo: het bieden van een ruime keuze aan produkten tegen zeer concurrerende prijzen en een dienstverlening die uit steekt boven die van concurrenten. Daarvoor is een geëngageerde, klantgerichte managementstijl gewenst, die zich kenmerkt door flexibiliteit en het vermogen om nieuwe ontwikkelingen vroegtijdig te onderkennen. Een managementstijl die stimuleert dat wezenlijke onderdelen van de bedrijfsinrichting met regel maat ter discussie worden gesteld, eventueel worden afgebroken en opnieuw op gebouwd, om ook later weer te kunnen veranderen. De goede oplossingen van gisteren zijn niet noodzakelijk de juiste voor vandaag en morgen. Er is veel informatie, inzicht en intuïtie nodig om bedrijfsprocessen goed te laten verlopen en ze te gebruiken om de onderneming een blijvende voorsprong te geven op de concurrentie. Teamwork speelt daartoe in onze organisaties een hoofdrol. Het management moet als coach fungeren, teamspirit kunnen genereren en Koninklijke Ahold Jaarverslag 1994 33

Jaarverslagen | 1994 | | pagina 37