1 s tè| de voortgaande herinrichting van de supermarkt zal onze leidende positie in de komende jaren kunnen waarborgen. TECHNOLOGIE De technologie maakt het mogelijk onze bestelprocedures te verbeteren, werkuren in de winkels adequaat te plannen, goed in te roosteren, beter om te gaan met pieken en dalen in de verkoop en optimaal aan de wensen van de klant tegemoet te komen. Door inzet van technologie kunnen we aanmerkelijk efficiënter werken en ontstaat de ruimte voor innovatie. Ook andere, minder traditionele wijzen van klantenbinding worden door middel van technologische applicaties mogelijk. De ontwikkelingen gaan snel. Daarbij wordt in de orga nisatie niet meer gewerkt vanuit een traditionele structuur met van bovenaf en centraal gestuurde processen, maar primair vanuit het perspectief van de klant. De goederenstromen worden op zijn gewoonten en wensen afgestemd. De logistieke keten wordt daarbij in feite omgekeerd. De winkels zorgen voor aansturing van de inkopers en nemen de rol van aanjager op zich. Vroeger ge bruikte de leverancier de winkelorganisatie om produkten bij de klant te krijgen; vandaag gebruikt de winkelorganisatie de leverancier om zijn klant optimaal te bedienen; morgen gebruikt de klant de winkel om produkten bij de leverancier vandaan te halen. Het initiatief gaat steeds meer naar de klant. Zijn koopge drag bepaalt de bestelling van de inkopers. Met name de scanningkassa, gekoppeld aan computernetwerken, stelt ons in staat effectief op deze evolutie in te spelen. Behalve afrekenmachine is de scanningkassa ook een ideaal meet- en bestelinstrument geworden. De klantenvoorkeuren per winkel worden ermee op de voet gevolgd. Zodra een bepaalde hoeveelheid van een produkt de scan ningkassa is gepasseerd, zorgt de computer voor een overzicht en kan het 'V,^t^ErfTStSSSW*»s-1 m IJ f Instant- Rice 32 Koninklijke Ahold Jaarverslag 1994

Jaarverslagen | 1994 | | pagina 36