Thema: Veranderingen volgen elkaar in hoog tempo op. Gebruiken, gewoonten, systemen en organisatievormen die in het verleden effectief waren, blijken vandaag achterhaald en worden vervangen. Ook bij Ahold is de herinrichting van de onderneming in volle gang. En met reden. Nieuwe vormen van concurrentie steken de kop op en de concentratie en internationalisering van het bedrijfsleven gaan door. Ook wensen en behoeften van consumenten nemen andere dimensies aan. De activiteiten van Ahold zijn erop gericht nieuwe ontwikkelingen direct bij het ondernemingsbeleid te betrekken. We werken continu aan vernieuwing en anticiperen op wat daarna weer komen gaat. In dit speciale katern leest u hoe Ahold, mede met behulp van de moderne technologie, zijn organisatie opnieuw inricht en tegelijkertijd zijn posities in de markten versterkt en uitbouwt. DE KLANT De klant is de sleutel tot het succes van onze onderneming. Een waarheid die al meer dan honderd jaar opgaat en niet alleen met de mond beleden wordt, maar daadwerkelijk in de wortels van de onderneming verankerd is. Ahold dankt zijn bestaan mede aan het nauwgezet bestuderen van en communiceren met de klant. Verandert deze, dan verandert Ahold. En dat is precies wat er gebeurt. Klanten zijn aanmerkelijk hogere eisen gaan stellen aan supermarktorganisaties als de onze en zijn bovendien beduidend minder voorspelbaar geworden. Hun gedrag verschilt van moment tot moment. De klant zit niet meer op vaste tijden met het hele gezin aan tafel. Eten gebeurt tegenwoordig op verschillende momenten en op elke willekeurige plek. Apart of in een groep; kijkend naar TV of onderweg in de auto. De ene dag kookt een klant uitgebreid, een dag later schuift hij een diepvriesmaaltijd in de magnetron. Dan weer goedkoop, dan weer exclusief. Klanten wisselen dieetvoeding af met calorierijke maaltijden. Onderweg innovatie 30 Koninklijke Ahold Jaarverslag 1994

Jaarverslagen | 1994 | | pagina 34