Profiel van Ahold behaalde in 1994 een omzet van f29 miljard en een resultaat na belastingen van f410 miljoen. De onderneming is eigenaar van veertien detailhandels- bedrijven met in totaal bijna 2.300 super markten en speciaalzaken. Het bedrijf heeft 128.000 medewerkers. Ahold Grondslagen ondernemingsbeleid Koninklijke Ahold nv is een onderneming die als distributeur en producent van consumptiegoederen en als verlener van diensten, primair door middel van winkels in Nederland, overig Europa en de Verenigde Staten, aan zeer veel consumenten en institutionele klanten levert. Het doel van de onderneming is deze rol in de samenleving naar behoren te blijv en ven uilen, zowel in huidige als in nieuwe marktgebieden, en daarmee tevens een goed rendement te behalen. In samenhang hiermee wordt in belangrijke mate werkgelegenheid verschaft. Gelet op dit doel en de verantwoordelijkheid die daaraan verbonden is, wordt de continuïteit van de onderneming als voor waarde gezien. Over zijn toekomst wil Ahold in zelfstandigheid kunnen beslissen. Het behoud van onafhankelijkheid en een eigen identiteit is daarbij een streven. Inhoud IV Kerncijfers 1994 1 Belangrijke gegevens Koninklijke Ahold 2 Aan de aandeelhouders 4 Jaarv erslag Raad van Bestuur 29 Bericht Raad van Commissarissen 30 Thema: Onderweg met innovatie 39 Jaarrekening 64 Ov erige gegevens 66 Resultaat en eigen vermogen volgens waarderingsgrondslagen in de VS 67 Kerncijfers over tien jaar 70 Bestuur en management 72 Investor-relationsinformatie De consument staat in het beleid van Ahold centraal. De activiteiten worden daarom voortdurend aangepast aan de wensen van de con sument en aan steeds veranderende marktomstandigheden. Primair is hierbij het uitgangspunt om de consument waar voor zijn geld te bieden, waarbij aan aspecten als kwaliteit en assortiment, veiligheid en informatie grote aandacht wordt besteed. Voor de medewerkers w il Ahold een werkgever zijn die naast adequate honorering uitda gingen biedt, deskundig opleidt en motiveert. Ten behoeve van de aandeelhouders streeft Ahold naar een goed rendement op geïnves teerd vermogen. Alle activiteiten, zowel nieuwe als bestaande, zullen hieraan voortdurend worden getoetst. Ahold streeft er tevens naar geïnteresseerden, zoveel als mogelijk en verantwoord is, infor matie te verschaffen over de gang van zaken bij de onderneming. Ahold hecht aan een bestendige relatie met de leveranciers, die voor beide partijen zakelijk interessant is. Maatschappelijke belangen zoals werkgelegenheid, ruimte lijke ordening, milieu en volksgezondheid, worden nadrukkelijk in het ondernemingsbeleid betrokken.

Jaarverslagen | 1994 | | pagina 2