m Holland Festival en de Mondriaan-tentoonstelling, die in 1995 ook in de Verenigde Staten te zien zal zijn. Op het gebied van de gezondheidszorg heeft Ahold beslo ten tot de instelling van het European Cancer Centre Fellowship. Onder dit fellowship wordt wetenschappelijk kankeronderzoek verricht in Amsterdam. In het eerste jaar van dit fellowship is een uit Portugal afkomstige specialist op het gebied van klinische hema tologie geselecteerd. Voor de bouw van een nieuw groot theater in Zaanstad heeft de onderneming een bedrag toegezegd. Op sportgebied spon sort Ahold in de Zaanregio elk jaar de Dam tot Damloop, een sportief evenement waaraan in 1994 werd deelgenomen door meer dan 1.700 Ahold-medewerkers uit Nederland, de Verenigde Staten, Tsjechië en Portugal. Ahold nam diverse nieuwe initiatieven om de wetenschap pelijke belangstelling voor de vele aspecten van de detailhandel te intensiveren. Postdoctoraal- en doctoraalstudenten kunnen voor onderzoek in aanmerking komen voor een bijdrage uit het Albert Heijn Studiefonds; studenten aan universiteiten en hogescholen kunnen meedingen naar de Ahold Scriptieprijs; studenten aan mid delbare detailhandelsscholen kunnen met een op de winkel georiën teerd werkstuk deelnemen. De belangstelling voor deze initiatieven is groot. Eind 1995 zullen deze activiteiten tevens in de Verenigde Staten worden gestart. Ook de studiebeurs die de Stichting Gerrit Jan Heijn Fellowship elk jaar ter beschikking stelt aan familieleden van Ahold-medewerkers, mag zich verheugen in grote populariteit. Meer dan in voorgaande jaren is milieuzorg een normaal onderdeel van het consumentengedrag en onze bedrijfsvoering geworden. Veel produkten die in onze winkels worden gekocht zijn minder milieubelastend verpakt. Ook produkten zelf zijn verbe terd. Voorlichting aan consumenten staat hoog op de prioriteiten lijst. In de Verenigde Staten werd met name 'Earth Day' door de winkelmaatschappijen gebruikt om de consument bij het milieu te betrekken. Ahold heeft de Nederlandse overheid in 1994 laten weten voor stander te zijn van vergaande verruiming van winkelopeningstijden. De ondernemer moet zelf over openingstijden kunnen beslissen. Ook ten aanzien van andere onderwerpen voorziet Ahold politici en ambtenaren rechtstreeks en via brancheorganisaties van informatie, opdat in door hen ontwikkelde regel- en wetgeving rekening kan worden gehouden met de belangen van de detailhandel. De public- affairsactiviteiten van het corporate hoofdkantoor in Nederland, het Ahold public-affairskantoor in Brussel en onze dochters in de Verenigde Staten zijn hierop gericht. In brancheorganisaties in Europa en de Verenigde Staten speelt Ahold een actieve rol. In 1994 namen 1.700 Ahold-mede- werkers deel aan de Dam tot Damloop. Koninklijke Ahold Jaarverslag 1994 23

Jaarverslagen | 1994 | | pagina 27