De effecten van de in 1993 genomen maatregelen bij Edwards wer den in het afgelopen jaar geleidelijk aan zichtbaar. Dankzij de nieuw geïntroduceerde 'every day low price'-formule en verbetering van de service steeg de omzet met 3,4% tot 1.343 miljoen. Mede door aanzienlijke kostenreducties kon het jaar worden afgesloten met een positief resultaat. Begin 1995 kwam Edwards tot overeenstemming met de medewerkers en de vakbond over het sluiten van zijn distri butiecentrum. Edwards zal zijn distributieactiviteiten in 1995 vol ledig gaan uitbesteden. De hiermee gepaard gaande eenmalige kos ten zijn ten laste van 1994 gebracht. De omzet van Tops Markets steeg met 4,8% tot 1.572 miljoen. Hoewel de grensverkopen drastisch terugliepen als gevolg van de sterke waardedaling van de Canadese dollar, wist Tops door effectieve margebeheersing, belangrijke kostenbesparingen, de suc cesvolle expansie van de Vix-discountdrogisterijen en de revitalise ring van de Wilson Farms toch een duidelijke verbetering van het resultaat te boeken. Tops betrok in 1994 een nieuw hoofdkantoor. Daardoor konden alle centrale functies in één gebouw worden ondergebracht, hetgeen tot een belangrijke verbetering van de effi ciency zal leiden. Het bedrijf maakte bekend dat het in 1995 een nieuw distributiecentrum zal bouwen. Ahold heeft in 1994 zijn aandeel in de Amerikaanse vastgoedmaat schappij ABS Development Company vergroot van 67% tot 100%. In aansluiting hierop werd de naam gewijzigd in Ahold Real Estate Company (ARC). ARC verwerft en ontwikkelt winkelcentra ten einde de groei van Ahold's Amerikaanse supermarktketens te ondersteunen. Bij alle ARC-projecten, variërend van vrijstaande supermarkten tot grote winkelcentra, is een Ahold-dochter betrok ken. Eind 1994 had ARC vier projecten in ontwikkeling en 145.000 m2 winkeloppervlakte in exploitatie. Van boven naar beneden: diepvriesafdeling en restaurantafdeling bij Finast in Beachwood (OH), deli-afdelmg bij Edwards in Colchester (CT). WWW Onroerend goed Koninklijke Ahold Jaarverslag 1994 19

Jaarverslagen | 1994 | | pagina 23